Son İletiler

Sayfa: 1 ... 8 9 [10]
91
Assassin's Creed III / Ynt: AC3 Açılmıyor
« Son İleti Gönderen: masstextingservice 30 Ekim 2018, 11:12:38 »
Oyunu uplay den doğruladım ama o mavi ata gittiğimde yine kafayı yiyor
92
Assassin's Creed II / Ynt: Tutup çekme sorunu
« Son İleti Gönderen: Nizamülmülk 25 Ekim 2018, 11:50:23 »
geminin etrafında gezip duran askerleri öldür sona 2 büyük şövalye kalıyor onların da arkası dönük sen de dümenin olduğu yerden adamın tepesine biniyorsun, ama bu görev için çift hançer ideal yoksa nasıl yaparsın bilemiyorum

güncelleme bak video var https://www.youtube.com/watch?v=gncRUMstebI
93
Assassin's Creed II / Tutup çekme sorunu
« Son İleti Gönderen: WinstrolX 22 Ekim 2018, 16:47:44 »
Arkadaşlar port authority isimle görevdeyim hedefim kimseye görünmeden biri öldürmek ama gemiye tırmanında adamı tutup aşağı çekmeye çalışıyorum olmuyor ne yaptıysam olmadı kilitlenip denedim hertürlü ne yapmam lazım yardım edermisiniz
94
Assassin's Creed Odyssey / Ynt: Ubisoft Odyssey Savaşını Oyuncular Kazandı
« Son İleti Gönderen: kerem1249 15 Ekim 2018, 13:39:53 »
Çok güzel bir gelişme. Hassasiyeti için Ubisoft'a, Türkiye'de öncü yaklaşımı için AC 1092 ailesine teşekkür ediyorum.
95
Assassin's Creed Odyssey / Ubisoft Odyssey Savaşını Oyuncular Kazandı
« Son İleti Gönderen: Nizamülmülk 14 Ekim 2018, 05:08:14 »


Ubisoft, tepkilere dayanamayarak geri adım attı.

Kısa bir süre önce Ubisoft’un Assassin’s Creed Odyssey oyununda PC oyuncularına karşı yaptığı yanlışı sert dille eleştirmiştik. Gerek resmi Ubisoft gerek Steam Assassin’s Creed Odyssey forumlarında açılan konular, yapılan eleştiriler Ubisoft’a geri adım attırdı. Eğer ilk haberimizi okumadıysanız, içeriğe buradan ulaşabilirsiniz. Assassin’s Creed Odyssey’yi satın alıp oynayamayan PC kullanıcıları eleştirileri artırınca, yaklaşık bir hafta önce resmi duyuru ile bu durumun giderileceği bildirildi.

Ubisoft AVX teknolojisi arkasına saklansa da durumun oyunla değil Denuvo denen illetle alakalı olduğu su götürmez bir gerçek. Denuvo, oyuna ek olarak sistemi yormakta. Bunu açık eden, bildiren birçok oyun stüdyosu çalışanı var. AVX ile daha iyi randıman sağlayacak ama oyuncuları mağdur edecek bir birliktelik söz konusuydu, birkaç saat önce çıkan 1.0.3 numaralı 1.9 GB’lik Assassin’s Creed Odyssey yaması ile bu durum bertaraf edildi.

Biz buna oyuncular kazandı diyoruz. Yineliyoruz, oyun stüdyosunun oyun motoru izin verdiği sürece herhangi bir donanım parçasına gerek 1. gerek 3. şahıslarca bir suni engelleme konulması kabul edilemez. Stüdyo önerilen yüksek ve düşük sistemi bildirir, oyuncu donanımına güveniyorsa oyunu edinir, güvenmiyorsa edinmez.

http://www.oyunfest.com/ubisoft-odyssey-savasini-oyuncular-kazandi.html
96
Bunlar hep donanım lobisinin oyunları :D Şaka bir yana kötü bir hata yapmışlar umarım telafi ederler.
97


Ubisoft Onursuzlukta Sınır Tanımıyor

Ubisoft, PC oyuncularına karşı ihanet içerisinde.

Assassin’s Creed Odyssey, 2 Ekim’de ön siparişle oyunu alanlara açıldı. Normalde oyun 5 Ekim’de çıkıyor. Bu süre zarfı içerisinde oyunu Uplay’den alanlar Ubisoft forumlarında, Steam’den alanlar da Steam topluluk kısmında teknik şikayetlerini dile getirmeye başladı. Oyunu açıp oynayanlar şanslılar. Zira oyunu yüzlerce Dolar-Avro-TL verip açamayanlar da var. Hiçbir şekilde oyuna giriş yapamadılar. En büyük sorunu yaşayanlar da bu grup. Oyunu açıp belli yerlerde çökmeler, takılmalar yaşayanlar bir şekilde sorunu aşıyor.

Oyuna giremeyenlerin başını Intel’in ilk nesil i7-5 işlemcisini kullananlar çekiyor. Oyunu indirip, çalıştırmak istediklerinde durumun normal işlediği ancak epilepsi uyarısı ekranında oyunun takıldığı geri bildirimi yapılıyor. Intro ve menüye dahi ulaşılamıyor. 2-4 Ekim arası yüzlerce şikayet geldikten sonra Ubisoft ihanetini gerçekleştirdi, hem de açıktan ve hiçbir özür beyanı dile getirmeden. Bu şikayetler üzerine oyunun sistem ihtiyacı bilgileri, oyunun çıkışına 1 günden az kala bir vakit içerisinde değiştirildi.

Bu kadar yakın bir tarihte yapılan değişiklik, aylar ve haftalar öncesinden oyunu ön siparişle satın alanlar arasında şok etkisi oluşturdu. Assassin’s Creed Origins’i stabil bir şekilde çalıştıran eski işlemciler, hızaşırtmaya tabi tutulsalar dahi Assassin’s Creed Odyssey’i açmaya yeterli değil. Şu an gözler Ubisoft’un üzerinde, ilk gün yamasıyla ya da sonraki günlerde gelecek yamalarla hatasını telafi etmesi için hala şans var. Ancak oyunun çıkmasına bir günden az bir zaman kala sistem ihtiyacında gidilen değişikliğin ne elf, ne orc ne de insan lisanında bir tanımı yok. Bu tam anlamıyla koca bir ONURSUZLUK’tur. Oyun Fest olarak biz böyle düşünüyoruz, bu durumu esefle kınıyoruz.

Oyunculara X teknolojisini zorla takip edeceksin dayatması yapılamaz, önerilen düşük ve yüksek sistem yazılır, oyuncu kendisine göre bir plan yapar ve oyunu alır. Oynu açar, menüye ulaşır, grafik ayarlarını yapar ve oyuna girer. Bundan sonra eğer randıman almıyorsa, kendi arzu ve hür iradesiyle sistemi ya yeniler ya da oyunu es geçer ve hayatına devam eder. Ubisoft’un bu tür bir dayatma yapması üste belirttiğimiz gibi ONURSUZLUKTUR.

http://www.oyunfest.com/ubisoft-onursuzlukta-sinir-tanimiyor.html
98
Genel Sohbet / Ynt: Forumun eski üyeleri, sizi geçmişten getirdiklerim var!
« Son İleti Gönderen: kerem1249 01 Ekim 2018, 12:58:38 »
Türkiye'nin de Forumların da nadide ve en güzel zamanlarıydı 6 sene öncesi... Bir gün böyle güzellikler yeniden oluşursa onlara daha fazla değer vermeliyiz ki bir an önce elimizden kayıp gitmesinler. Instagram ve WhatsApp ile Forumlar, tüketim arzına dayalı ekonomi nedeniyle de Türkiye eski güzelliğini ve cazibesini yitirdi...

Hala forum ruhunu kaybetmemiş dostlarımızı, daha aktif bir topluluk olan Paradoxfan'a da bekliyorum, Günce konusunda sizler gibi değerli arkadaşları görmekten mutluluk duyarım.
http://paradoxfan.com/forum/konu-disi/t49973/
99
Assassin's Creed Odyssey / Ynt: Assassin's Creed: Odyssey Oynayalım - CANLI
« Son İleti Gönderen: kerem1249 30 Eylül 2018, 18:46:46 »
Güzel bir çalışma, takipteyim!
100
Assassin's Creed Odyssey / Assassin's Creed: Odyssey Oynayalım - CANLI
« Son İleti Gönderen: Nizamülmülk 28 Eylül 2018, 22:21:27 »
Selamlar, inceleme için Assassin's Creed: Odyssey gönderildi. Biliyorsunuz yıllardır sektörde mücadele eden birisiyim  :) bu mücadelenin en büyük kalelerinden birisi de AC1092 zaten. Neyse derin konulara girmeyelim.

Assassin's Creed: Odyssey için buraya özel canlı yayını https://www.facebook.com/assassinscreed1092/ sayfamızda yapacağım ilerleyen saatlerde.

Sonraki yayınlar ve videolar https://www.youtube.com/c/YabguNizamPasha ve https://www.twitch.tv/yabgunizampasha adresinde.

Gerek AC gerek diğer oyun incelemelerime de buradan erişebilirsiniz. https://store.steampowered.com/curator/6861952

Emekcan müsait olsa hapsedeceğim podcast için, sohbet çevirelim diyorum gelmiyor, size şikayet edeyim  ;D
Sayfa: 1 ... 8 9 [10]