Assassin's Creed 1092 Sitesi/Forumu Kapanıyor

• 4 Yanıt
  • 4734 Gösterim
*

Çevrimdışı Nizamülmülk

• Nizamı düstur edinin.
  • *
  • 1278
  • 1092'de kanımız aktı. Sıra onlarda!
    • Profili Görüntüle
    • Kişisel sitem! Beklerim.
    • E-Posta
Assassin's Creed 1092 Sitesi/Forumu Kapanıyor
« : 31 Ocak 2019, 14:48:49 »
Güncelleme: Bizlerin ve bizim dışımızdan maddi destek sağlayanların vesilesi ile forumların 1 sene daha açık kalacağı kesinleşti. Ancak içerik üretimi 1 merkezden yapılacak, buraya eklenecek ve yönlendirme yapılacak. Böylece sizleri bilgilendirmekte geride kalmayacağımız gibi anılar da tarihin tozlu sayfaları içerisinde kaybolup gitmeyecek. Maddi destek sağlayanları da duyuracağız. Bundan sonra kim taşın altına elini koyuyor bilin. Yok ben adımın açıklanmasını istemiyorum falan da kabul etmiyorum. Bence bilinmeli, yardımı almayı kabul eden ben olarak ismin açıklanmasını talep ediyorum. Hiç olmadı hangi forum üyesi olduğunu (TWT üyesi, AC1092 üyesi gibi) bildiririz.

Güncelleme 2: Valla ben bilmem açıktan yazdım  tbr* 1 senelik sunucu giderleri aşağıdaki kişilerce giderilmiştir. 2020'ye kadar forumlar açık kalacak. Teşekkürler.

Juba (Total War Türkiye), Paymane (Total War Türkiye), Bonanzia (Total War Türkiye), Yarligan (Dışarıdan), Halife/Bumin/Nizam, Bayraktar(TWT-PRX), Ghulam Bodyguard (Total War Türkiye)

O GÜN GELDİ

Evet, elveda demenin vakti geldi. Hem kendi sevdiğim uğraşla meşgul oldum hem de çevreme faydalı olmak için çabaladım. Keşkelerim var, yok dersem yalan olur, ancak çok güzel insanlarla tanıştım, dostluklar kurdum. Bu topluluklar güzelliklere vesile oldu. Kayıplar ile kazanımlar birbirini nötrlemiyor ama her şeye rağmen güzeldi be! Acı, tatlı nice gün geçirdik. Birlikte büyüdük.

Ancak çağın getirileri ve özel hayatımızda değişien dinamikler nedeniyle bu kararı almak zorunda kaldım. 4 farklı savaş cephesi, 4 farklı savaş yönetim üssü. Tek, bir elin parmağını geçmeyen kurmay ile hiç adil değil.

Total War Türkiye, Paradoxfan, Assassin's Creed 1092 ve Oyun Fest kapanıyor. Kurumsallaşamadık. Çağımızda da bireysellik ön plana çıkmış durumda.

Bundan sonra bu sitelerin sancaklarını devralacak yer https://www.yabgunizampasha.com Hem portal hem forum şeklinde, yeni medya platformlarında da yer alacak şekilde içerik üretimine devam edeceğiz.

Beni, bizi, sevenler, muhabbet besleyenlere kapımız açık, sevmeyen hatta bir kaşık suda bulsa boğacaklara da kapımız açık. Beni bilenler bilir, gelene gelme, gidene de gitme demiyorum.

Niyetim, bu siteleri 1 sene daha açık tutmak, ancak yeni içerik eklemesi olmayacak, bu 1 sene açık kalma mevzusu da tamamıyla anıları olanların, anılarını kaydetmek isteyebilecek olması ve yeni ve tek içerik üretim noktamız olacak olan https://www.yabgunizampasha.com adresine bu anıları taşıyabilecek olmalarıdır.

Maddi manevi yardım etmek isteyenler, özel mesaj ile bana ulaşabilirler.

BAŞARILI OLDUK MU?

Total War Türkiye, Total War oyunlarının resmi Türkçe dil desteği ile satışa sunulması başarısında imzasını bulundurarak yayın sürecinde başarılı olmuştur. Bu yeterli, diğer başarılara değinmeye gerek yok.
Assassin's Creed 1092, zamanında Tiglon'daki başarsız ve basiretsiz ürün temsilcisi (Şu an Sony PlayStation Türkiye'de sanırım) yüzünden Ubisoft ile arzu edilen diyaloğu kuramayışımızdan dolayı arzu ettiğimiz sektörel atılımları yapamadık. Ancak oyunun evrenini anlaşılması adına bir sürü içerik ürettik, kısmen başarılı olduk.
Paradoxfan, devasa strateji oyun türünün anlaşılması için muazzam içerikler üreten, rehberler oluşturan gerek yönetim gerek üyeleriyle başarılı olmuştur.
Oyun Fest, bağımsız oyun basınının önde gelen sitelerinden Oyun Fest son kullanıcıyı düşünerek ürettiği içeriklerle gönülleri kazanmıştır, geri dönüşler bunun delilidir, başarılı olmuştur, ancak kurumsallaşamamıştır.
Şahsen ben? Bu toplulukları kurup yöneten ben, başarılı oldum mu? Siz söyleyin, bilemiyorum. Belki şu an doktora yapıyordum tarih tahsilimin üzerine, sanki ben başarısız oldum.

"Evlat acısı gibi" tabirini net olarak hissediyorum ancak huzurluyum da. Eğer bir gün "Türk Oyun Sektörü Tarihi" adlı kitap çıkarsa da yer almak isterim :) gerçi Total War oyunlarının Türkçe dil desteğiyle artık satışa sunuluyor oluşunu bilmelerine rağmen, toplasanız sektörden 2 etmez, oyunculardan da 10 etmez, bir teşekkür mesajı almadım.
Böyle bir kitap çıksa bizi yazacaklarını da hiç düşünmüyorum.

FACEBOOK'taki duyuru için tıklayın, burada bir de video yer alıyor.
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2019, 11:20:53 Gönderen: Nizamülmülk »

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1177
  • Barut - İhanet - Entrika
    • Profili Görüntüle
Ynt: Assassin's Creed 1092 Sitesi/Forumu Kapanıyor
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2019, 22:35:58 »
Bu oyunu seven, savunan sahip çıkan herkese teşekkürler. Sizleri buradan tanımak ve birlikte bilgi alışverişine girmek bana çok şey kattı. Gerçek dünya yaşanabilir bir yer değildi. Biz de escapist olmayı seçtik. Düş dünyasına kaçarak yaşamı anlamlandırdığımıza inanıyorum. Tek inancım budur. Umarım hayatlarınızda var olan bireyler olursunuz. Hepinizi candan kucaklıyor ve hoşçakalın diyorum oyun arkadaşlarım.
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

*

Çevrimdışı Nizamülmülk

• Nizamı düstur edinin.
  • *
  • 1278
  • 1092'de kanımız aktı. Sıra onlarda!
    • Profili Görüntüle
    • Kişisel sitem! Beklerim.
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2019, 07:38:33 »
Güncelleme: Bizlerin ve bizim dışımızdan maddi destek sağlayanların vesilesi ile forumların 1 sene daha açık kalacağı kesinleşti. Ancak içerik üretimi 1 merkezden yapılacak, buraya eklenecek ve yönlendirme yapılacak. Böylece sizleri bilgilendirmekte geride kalmayacağımız gibi anılar da tarihin tozlu sayfaları içerisinde kaybolup gitmeyecek. Maddi destek sağlayanları da duyuracağız. Bundan sonra kim taşın altına elini koyuyor bilin. Yok ben adımın açıklanmasını istemiyorum falan da kabul etmiyorum. Bence bilinmeli, yardımı almayı kabul eden ben olarak ismin açıklanmasını talep ediyorum. Hiç olmadı hangi forum üyesi olduğunu (TWT üyesi, AC1092 üyesi gibi) bildiririz.

Güncelleme 2: Valla ben bilmem açıktan yazdım  tbr* 1 senelik sunucu giderleri aşağıdaki kişilerce giderilmiştir. 2020'ye kadar forumlar açık kalacak. Teşekkürler.

Juba (Total War Türkiye), Paymane (Total War Türkiye), Bonanzia (Total War Türkiye), Yarligan (Dışarıdan), Halife/Bumin/Nizam, Bayraktar(TWT-PRX), Ghulam Bodyguard (Total War Türkiye)
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2019, 11:21:00 Gönderen: Nizamülmülk »

*

Çevrimdışı kaskal

• *
  • 1177
  • Barut - İhanet - Entrika
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2019, 20:04:42 »
Ne kadar teşekkür etsem az. Burası benim için ev gibi. Seneler boyunca ne kadar kötü şey yaşadıysam başımı buraya soktum ve soluklandım, dinlendim, mutlu oldum. Sevildiğimi hissettim. Keşke herkes bu kadar bağlı olsaydı ve yok olan değerlerimiz gibi ortak zevklerimiz de yaşasaydı.
“Eğer dünyada ölümün kendi paylarına düşen kısmıyla ve müthiş trajedileriyle, her günkü kahramanlıklarıyla, emperyalizme bitmez tükenmez darbeler indirerek, dünya halklarının artan nefretiyle emperyalizmin güçlerini parçalamak için iki, üç daha fazla Vietnam gün ışığına çıksaydı, geleceğe daha güvenli bakabilirdik!”

*

Çevrimdışı kerem1249

• CoMa Representative
  • *
  • 22
  • Efsaneler unutulmadı, unutulmaz.
    • Profili Görüntüle
    • Kerem1249 Blogu
« Yanıtla #4 : 27 Mart 2019, 11:00:11 »
AC1092'nin, en az 1 yıl daha yaşayacak olması güzel bir gelişme. Destek olanlara teşekkürler.
Community Manager - Paradoxfan
Community Manager Representative - AC1092
Community Manager Representative - TWT