Bilgisayarınız yavaş mı? Bu konuya bakmanızda yarar var.

• 39 Yanıt
  • 28207 Gösterim
*

Çevrimdışı Eren001

• *
  • 2323
  • fuck you all
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bilgisayarınız yavaş mı? Bu konuya bakmanızda yarar var.
« Yanıtla #10 : 12 Şubat 2012, 00:21:46 »
beyler ben Windows 7 Starter kullanıcısıyım Starter sistemi nasıldır?
Let The Good Times ROCK!

*

Çevrimdışı Kaya

• *
  • 416
  • Tarafını seç!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 12 Şubat 2012, 01:03:03 »
Registry fixerlar ile bu tip kayıt dosylarını düzenlemekte sistemi hızlandırabiliyor ayrıca çok yararlı bir konu olmuş :)

*

Çevrimdışı slh1192

• *
  • 500
  • Robert Downey Jr. !!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 12 Şubat 2012, 09:07:51 »
Beyler, ben Windows 7 Starter kullanıcısıyım Starter sistemi nasıldır?
Bir kere Win 7 Starter kullanmamalısın bence. Çünkü Win 7'nin en düşük modeli... Ama nasıldır... İşte orası pek iyi değil. Birçok işlemi yapamıyosun diğer sürümlerde olduğu gibi.(Home Basic, Home Premium, Proffesional, Ultimate) Fakat normal günlük işler için Home Basic yeterlidir. Fakat ben bu bilgisayarı oyun için aldım dersen en az Home Premium....

Bir de Starter sürümü soruyosun. Onların bilgisayar işlemcileriyle, harddiskiyle alakası yok. Eğer onu sormaya çalışıyosan...
Arkadaşlar, okulların açılmasından dolayı, forumda pek aktif olamayacağım bilginize.

Spoiler: İmzalar • Göster
[center][/center]

[center]Resmin gerçek sahibi ve yapımcısı olan Vyron Vass'a imzasını kullanmama izin verdiği için, ayrıca avatarı bana göre düzenlediği için Ekomar16'ya teşekkürler...

Spoiler: Özel Künye • Göster

[hr]
Spoiler: Iron Man • Göster

Spoiler: Heroes • Göster

Gizle'; } else { this.parentNode.parentNode.getElementsByTagName('div')[1].getElementsByTagName('div')[0].style.display = 'none'; this.innerHTML = 'Spoiler: Zırhlar :DGöster'; }" />Spoiler: Zırhlar :DGöster

[hr]
Spoiler: Vyron Vass'ın Gerçek İmzası • Göster
[/center]

« Yanıtla #13 : 12 Şubat 2012, 09:51:40 »
Dülger arkadaş güzel bir rehber yapmış ama ben sistem için CCleaner'dan başka program kullanmıyorum. Şu Game Booster'ı hele hele hiç tavsiye etmem. Performansı arttırır ama bir yandan da işlemciden bayağı bir yer. Bu da işlemcinin ömrünün kısalmasına yol açar. Her yıl PC'yi yenileme şansı olmayan arkadaşlara yardımcı programları önermem. ;)

Bence şu ana kadar çıkmış en iyi oyun olacak.

*

Çevrimdışı Alponero

• Ulquiorra
  • *
  • 3418
  • Are You Afraid Of Me?
    • MSN Messenger - masal.1436@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • GameIslandTR
    • E-Posta
« Yanıtla #14 : 12 Şubat 2012, 09:59:52 »
Bunların hepsini oyunlara girerken sürekli yapıyorum.

Bişi daha eklemek istiyorum. Ben önce Advanced Sistem Care'nin gameboosterini açıyorum sonra gameboosterinkini açıyorum...

*

Çevrimdışı Eren001

• *
  • 2323
  • fuck you all
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 12 Şubat 2012, 12:44:12 »
Beyler, ben Windows 7 Starter kullanıcısıyım Starter sistemi nasıldır?
Bir kere Win 7 Starter kullanmamalısın bence. Çünkü Win 7'nin en düşük modeli... Ama nasıldır... İşte orası pek iyi değil. Birçok işlemi yapamıyosun diğer sürümlerde olduğu gibi.(Home Basic, Home Premium, Proffesional, Ultimate) Fakat normal günlük işler için Home Basic yeterlidir. Fakat ben bu bilgisayarı oyun için aldım dersen en az Home Premium....

Bir de Starter sürümü soruyosun. Onların bilgisayar işlemcileriyle, harddiskiyle alakası yok. Eğer onu sormaya çalışıyosan...

söylediğin çin sağol bizim masaüstü bilgisayar Starter ablamın bilgisayarı Home Premium yeni alacağım Laptop u professonial veya ultimate alacağım
Let The Good Times ROCK!

« Yanıtla #16 : 13 Şubat 2012, 21:44:35 »
sağol kardes de bnm Pc nin sadece RAM ı yetmıor ne yapmam lazım ? Ramı nasıl yükselttiricem ßilgisayarım Casper Neo Intel Core Duo CPU E4700 2.60 Ghz Sorun Burda 1GB Ram War Usta Ne yapıyım ben Yüklesem AC yi Kasacak biliyorum derdime bi care.. ??
Ibn-La Ahad

*

Çevrimdışı assassinking12

• яιη σкυмυяα
  • *
  • 2123
  • L-M$trato
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #17 : 16 Mart 2012, 11:37:38 »
Merhaba arkadaşlar.

Forumda bilgisayarım yavaşladı konularını sık görür olduk, bu yüzden bu konuyu açma gereksinimi hissettim.

1-) Sistem Özellikleri...

Sistem özelliklerinizin yettiği oyunları bulmaya çalışın.
Her oyunun kapak arkasında ''Sistem Gereksinimleri'' kısmı vardır.
Eğer sisteminiz yetmiyorsa boşuna Neden Kasıyor? gibi sorular sormanıza gerek yok :)

2-)(Laptopunuz var ise) Laptoplar Çabuk Isınır.

Bildiğiniz gibi Masaüstü PC'lerde birden çok fan vardır ve boyutları büyüktür.
Ama Laptop'ta bu kadar fazla ve büyük fanlar yoktur.

Bu yüzden yüksek oyun oynamak için ''KESİNLİKE SOĞUTUCU ŞART''.

Bilgisayar çok ısındığında Termal uyarı verebilir, ya da benim gibi içinden bi kaç parçayı yakabilirsiniz :)

3-) Kullandığınız İşletim Sistemi.

Windows 7 bazılarına göre hala XP'nin yerini tutamamıştır. Bende bu konuda kararsızım, ama oyun oynanmayacak kadar da değildir diye düşünüyorum.

Önereceğim Sistemler: Windows 7 Home Premium ve Ultimate. (Driver'larınız XP destekli ise tabi ki de kesinlikle XP!)

Piyasada çoğunlukla Home Basic bulunuyor ve aslına bakarsanız bende bir Home Basic kullanıcısıyım.
Home Basic çok kararsız bir sürüm olmakla beraber Ultimate kadar performans sağlayamıyor...

(Neden XP yüklemenizi öneriyorum? Çünkü Windows 7 bilgisayarın boş haliyle bile (32 bitlerde) 600 civarı Ram yiyor (ve bu 64bit sistemlerde oldukça fazla artıyor).

4-) Güncellik Her Zaman İyidir.

İşletim sisteminizin güncellemelerini eksiksiz yapmaya çalışın.

Driver'larınızı (orjinal sitelerinden) sık sık güncelleyin. Size kesinlikle daha güzel bir performans sağlayacaktır.

Bunlar için programlarda var. Ama şimdiye kadar çok nadir kullandım; en iyisi kendiniz güncelleyin.

5-)(Laptopunuz var ise) Sistem Performansı.

Bilgisayarınızın batarya bölümünde ''Performans Ayarları'' vardır.

Dengeli, Güç Tasarrufu, Yüksek Performans vs vs.

Yüksek performansın ayarlarına göz gezdirin, bilgisayar kullanımını maksimum'a çıkarın ve oyunlara böyle başlayın.
(Ama kesinlikle soğutucu kullanın, Termal Uyarı sık sık canınızı sıkabilir.)

6-) Gereksiz Dosyalardan Kurtulun.

Bilgisayarı dolduran ve gereksiz dosyalardan kurtulun.

Bunun için size önerebileceğim program CCleaner'dır.
Ücretsiz olup bir çok aracı içeren bu programla haftada bir temizlik yapmak sizi gereksiz yere yer tutan dosyalardan kurtaracaktır.

7-) Gereksiz Görsel Efektlerden kurtulun.

Windows 7 ile gelen Aero, Masaüstü gereçleri vb. şeyler aslında gereksizdir. Zaten Windows 7 boş yere fazla Ram yerken, siz bir de bunları açarsanız vay halinize...

Ben şu an Windows 7 kullanmama rağmen Win98 teması kullanıyorum.

Boşuna Ram'den yemeye gerek yok, değil mi? :)

8-) Başlangıçta Açılan Gereksiz Programlar

Daemon Tools, System Care vb vb. (virüs programı kesinlikle bunlar içine dahil değildir!) işimiz olmadığı zamanlarda bile sağ altta açık kalabilen programlar.

Bunun için (XP ise Çalıştıra ''msconfig'' yazın) (Windows 7 ise direk arama çubuğuna ''msconfig'' yazın) gerekli ayarlamaları yapın; başlangıçta hangi programın açılıp hangisinin açılmayacağına karar verin.

9-) Bazı Virüs Programları Kasabilir.

Norton kullanımı ülkemizde çok yaygın. Bunun nedeni Norton'un sık sık kampanyalar yapması ve alınan bilgisayarların yanında Norton verilmesi...
Ama Norton bilgisayarı bazı durumlarda fazlasıyla kasabilen bir virüs programıdır.
Bir kere kurdum, denedim, sildim.

Benim önerim Nod32 kullanmanız. Gerçekten hiç bir açık vermiyor ve sisteme dokunmuyor bile adeta :)

10-) Virüs Taramalarına Önem Verin.

Bilgisayarınıza girmiş ama sizin farkedememiş olduğunuz virüsler kısa vadede bilgisayarınızı kasabilir, uzun vadede ise sisteminize zarar verebilir.
Bu yüzden en az haftada bir sistem taraması yapın.

11-)(Masaüstünüz var ise) Temizlik İmandan Gelir :)

Kasanızın içine en son ne zaman baktınız?
Kasanızın içindeki tozlarla daha tanışmadınız mı?

Size önerim ayda veya iki ayda bir (eğer yapabiliyorsanız) kasanızın içini açıp süpürge vb. şeylerle temizleyin.
Eğer yapamıyorsanız dediğim aralıklarda bakımını yaptırmak için bir servise götürün.

Laptop'u dağıtmaya çalışmayın sakın :) Bu dediğim kasa için geçerli.

Bunun dışında söyleyebileceklerim:

Bilgisayarınıza bazı aralıklarla ''Recovery'' yapın veya Format Atın. (Bu aralıklar, kısa aralıklar olmasın tabi.)

Orjinal oyunlar edinin. Çünkü Crack dosyaları bazen bozuk oluyor ve en düşük ayarlarda bile oyununuz kasabiliyor.
(AC 1092 her zaman orjinal oyun almanızı önerir.)

Sisteminiz düşük ise ve oyun oynamayı seviyorsanız, günümüz teknolojisine ayak uydurmak için Sisteminizi yükseltin.

Haftada bir bilgisayarınızı yeniden başlatın.

-----

Alıntı değildir.

Eğer aklınıza takılan yerler varsa başlık altından sorarsanız elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
Şimdilik aklıma gelen bunlar.

Umarım yararlı olacaktır, herkese keyifli oyunlar.

İyi forumlar.

Süper Bir Konu Olmuş Eline Sağlık Ama Hala Benim Problem Çözülmedi :-(
Yazmışsın. :D
Ekomar16'nın ileti sayısına hastayım

*

Çevrimdışı Alp

• *
  • 13
  • Oğlum Bak Git
    • Profili Görüntüle
    • E-Posta
« Yanıtla #18 : 01 Haziran 2012, 14:06:57 »
Yav arkadaş anlamadım gitti
Game boosterla oyunu açtım çalıştırdım ama hala donuyor (multiplayer)
anca bi yarım saatte açılıyor
Sistemim gayet iyi -Aşağıda-

8GB RAM (4 ÇEKİRDEK)
2GB EKRAN KARTI NVİDİA GEFORCE 540M
İNTEL CORE İ5
DİRECTX11

AKLIMA GELEN BUNLAR

*

Çevrimdışı Assassin The Ahmet

• *
  • 1096
  • Devlet-i Ebed-i Müddet !!!
    • MSN Messenger - ahmetertas2109@hotmail.com
    • Profili Görüntüle
    • Beni YouTube da Takip Edin !
« Yanıtla #19 : 08 Ekim 2012, 10:25:46 »
Yahu Beyler Benim KASADAN SES GELİYOR SÜREKLİ DEVAM EDİYOR ARDA BİR DURUYOR AMA GENELDE AYNI KALIN BİR SES ZIRZIRZIRZIR DİYE NE YAPABİLİRİM BİRDE PC YE FORMAT ATACAMDA WİN8 Mİ ATAYIM YOKSA WİN7 ULTİMADE DURSUN MU SİZCE WİN8 NEREDE BULABİLİRİM AYRICA YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM  ;) ;) ;)
Artık Kendi Kanalımda Sizinle Birlikteyim Bana Ulaşmak İçin:

Follow Us !!!