Assassin's Creed 1092 Türkiye Forumları

Söyle ey yolcu! Bu savaşın neresindesin? (Rol Yapma Bölümü) => İstanbul => Konuyu başlatan: Bl4ck4s - 03 Mart 2012, 02:14:37

Başlık: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Bl4ck4s - 03 Mart 2012, 02:14:37
Artiz Kahvesi
(http://galeri.uludagsozluk.com/58/cafe_68702.jpg)
Kahvemize Hoş Geldiniz!
     Yeşilçam’ı hatırlar mısınız? Yaz sinemaları… Film öncesi gidip, yer tutar ve  bu güzelim filmleri izlerdik. Ya da televizyonun ilk çıktığı zamanlar… Bütün kadınlar televizyonun olduğu eve toplanır ve üzücü filmler izlerlerdi (ki bu filmlerin çoğu küçük Emrah’ınkilerdi :D). Evet, güzel, sıcak ve samimi zamanlardı. Yeşilçam, Türklerin Hollywood’u idi. Peki bu filmlerin oyuncularının nasıl seçildiğini biliyor musunuz? Tek tek kişilerle görüşülmez. Hayır… Bu çok resmi… Biz daha samimiyizdir. Bizde kahvehaneler vardı. Bilirsiniz, içerisi dumandır, okey taşı sesleri, çay şıngırtıları ve konuşmaların yaptığı uğultu… İşte bu biziz ve Yeşilçam’da oyuncular kahvehaneden seçiliyordu! Evet. “Yeşilçam Kahvesi” adlı kahvede oyuncular oturur, çay içer, okey oynar, sohbet ederlermiş. Film yapımcısı ise bu kahveye gelir, adamları seçer ve götürürmüş. Tam Türk işi :D…

     Sanırım buranın ne olduğunu tam olarak anladınız. Evet, burası bizim kahvehanemiz. RP yazmak isteyen arkadaşları, RP bölümü yapılandırılana kadar (İnşallah yapılandırılır) burada toplayacağız. Öncelikle RP bilmeyen ve daha yeni öğrenecek arkadaşlar için genelde sorulan sorular:

RP Nedir?
     RP’nin açılımı “Role Play” dir ve burada RP tabi ki de yazıma dayalıdır. Yani kısaltma tam olarak RPW olmalıdır (Role Play Writing). İngilizceniz çat pat var ise anlayacağınız üzere rol yapıyoruz. Forum içerisinde, birazdan anlatacağım kurallara göre, yaratacağınız karakter ile RP’ler yazabilirsiniz. İster başkasının RP’sine katılın, ister siz bir RP açın. Kendi karakteriniz ve başkaları ile bir nevi hikaye yazacaksınız.
RP Karakteri Nasıl Yapılır?
     RP karakteri, şu anda bulunduğumuz “Artiz Kahvesi” ile açılabilir. RP yazmak isteyen arkadaşlar öncelikle kendine bir isim belirlemelidir. Belirlenen bu karakter tektir ve RP’ler hep bu karakter ile yazılır. Onu bir film oyuncusu gibi düşünebilirsiniz. Kendisi sizin kontrolünüzde olan bir bireydir. Her üyenin sadece bir karakteri olabilir. Birden fazla ad kullanılamaz! İsmi belirledikten sonra fiziksel görünüşü, ruh hali, geçmişi yazılır. Böylece karakteriniz tamamlanmış olur ama onaylanma konusunu aşağıda ele alacağım.
RP Nasıl Yazılır?
     RP bir sosyal aktivitedir. Tek başınıza bir RP yazamazsınız. Bunun adı hikaye olur, RP değil! RP karakteriniz ile sıranız gelince, çok uzun olmayacak şekilde, RP’ye katılan karakterler ile birlikte bir hikaye yazmaktır ama tek fark olaylarının yönünün tek kişide değil, RP’dekilerce belirlenmesidir.
RP Kuralları Nelerdir?
     RP bir nevi sabır ve geniş düşünme işidir. Bir üye RP’yi yazdıktan sonra başka bir üye yazana kadar başka bir şey yazmaz. Ancak başkası RP’ye bölüm ekledikten sonra bu üye yeni bir bölüm yazabilir. Unutmayın ki RP birden fazla kişi ile yazılır. Yani iki kişi RP’de ardı ardına on – on beş bölüm yazamaz, diğerlerinin de yazması için beklenir. RP dışı yazılar da iki türlü yazılabilir:
     1-)RP “spoiler” içine alınır ve RP dışında yazılacak şey spoilerin dışına yazılar.
     2-)RP yazıldıktan sonra, en alta “RP Out:” ibaresi eklenir ve yazılmak istenen yazılır.
Peki “Artiz Kahvesi” Ne İşe Yarıyacak?
     Bu soruyu cevaplamak için öncelikle RP çeşitlerinden bahsetmeliyim. Bunlar:
     1-)Özgürlük Açısından:
          a-) Serbest RP: Konunun belli olmadığı, yazacak olan kişilerce yönü belli olacak RP’dir.
          b-) Konulu RP: Konunun yönü, RP sahibi tarafından önceden belirlenen RP’lerdir. Konu ilk iletide yazılır ve ikinci ileti açılarak RP’ye başlanır.
     2-)Yazarlar Açısından:
          a-)Özel RP’ler: Yazacak kişilerin RP sahibi tarafından önceden ayarlanıp, başka yazarlara açık olmayan RP’lerdir. “Konulu RP” gibi yazacak kişiler ilk iletide belirtilir.
          b-)Genel RP’ler: Herkese açık ve her zaman katılınabilecek RP’lerdir.
Bu iki çeşit birbiri ile karıştırılabilir. Mesela “Konulu, Özel RP” ya da “Konulu, Genel RP” gibi…
“Artiz Kahvesi”nin amacı ise RP yazmaya gönüllü kişileri belli etmektir. Genel RP’lere öylece girilebilir ama buraya yazmış kişilerle Özel Mesaj ile iletişim kurarak onları RP’nizde görmek istediğinizi yazabilirsiniz.

Şimdi “Artiz Kahvesi”ne dönecek olur isek… Kahvede bir plastik sandalye sahibi olmak için ;D şu forumu doldurmalısınız:
   RP Ad-Soyadı: (Karakterinizi adı ve soyadı yazılacak)
   Karakterin Dış Görünüşü: (Karakterinizin saçı, başı, vücudu, gözü, kolları…)
   Karakterin Ruh Hali: (Karakterinizin nasıl bir durumda olduğu. Soğukkanlı mı, kıskanç mı, kuşkucu mu?)
   Karakterin Geçmişi: (Karakterinizin geçmişi. Nereden geldi? Neler gördü? Neler yaşadı?)
   Kısa Hikaye: (RP hünerlerinizi göstermek için kısa bir hikaye. Beş  - altı cümle yeter)

Yazıya rağmen anlayamayan arkadaşlar için RP örneği  (Ki bu forumdaki ilk gerçek RP’dir):
http://www.assassinscreed1092.com/forum/index.php/topic,6012.0.html
Ve dolduracağınız forumun örneği (Benim ki) aşağıda bulunmaktadır.
Hadi, yeni arkadaşları bekliyoruz…

(http://img393.yukle.tc/images/5533AK.jpg)
İmzasına bu banneri eklemek isteyen arkadaşlar için:
Kod: [Seç]
[URL=http://www.assassinscreed1092.com/forum/index.php/topic,6436.0.html][IMG]http://img393.yukle.tc/images/5533AK.jpg[/img][/URL]
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Bl4ck4s - 03 Mart 2012, 02:15:30
RP Ad-Soyadı: Berk Arda BİREN
Karakterin Dış Görünüşü: Koyu kahve, aslan yelesi gibi saçlar, top sakal, sert yüz ifadesi, kahverengi gözler, yapılı bir vücut(Ünlülerden İbrahim Çelikkol :D).
Karakterin Ruh Hali: Suikastçı kampının yok edilmesi ile birlikte şüpheci bir tutum alan Berk, normalde çok sevecen bir kişiliğe sahiptir. Arkadaşlarıyla takılmayı sever, hatta ciddiyeti arkadaşlarıyla takılırken yok olur ama normale döndüğünde ciddi ve soğukkanlıdır.
Karakterin Geçmişi: Berk, zengin bir hayat geçirse de, babasının gölgesinde kalmış bir çocukluk geçirdi. Babasından şefkat ve sevgi beklerken sadece suikastçı eğitimi aldı. Bu olayda Berk’e daha da fazla sorumluluk yükledi. Babasının onuruna leke süremezdi, ta ki kamp saldırıya uğrayana kadar. Berk o zaman kendi yolunu çizebileceğini öğrendi.
Kısa Hikaye:
Sarı yapraklar usulca yere dökülüyordu. Hava sisli ve kasvetliydi. Patika yol dökülen yapraklardan kaybolmuştu. Berk yavaşça yolda ilerlemeye başladı. Bu yeri bir yerlerden hatırlıyordu ama hala neresi olduğunu anlayamamıştı ama bacakları istemsiz olarak ilerliyordu. Birden çocuk gülüşmeleri duyuldu. Berk neler olduğunu hala anlayamamıştı. Yolda ilerledikçe çocukların gülüşmelerine çığlıklar eklendi. Berk korktuğunu hissediyordu. Durmak istedi ama bacakları hala ilerliyordu. O sırada, ileride bir karaltı gördü. Yaklaştıkça karaltı yerde yatak bir kişiye dönüştü. Kan gölünün ortasında yatan bir ceset… Bacakları birden Berk’in kontrolüne döndü. Hızlıca cesede koştu. O sırada cesedin saçlarını gördü: Kızıl ve uzun saçlar. Tam yüzü kendine çevirdiği sırada çığlık atarak uyandı.
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: sodalı ayran - 03 Mart 2012, 08:57:58
Karakterimiz hangi yüzyıla ait?Bende denemek için yazabilirim eğer buna cevap verirseniz.
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Bl4ck4s - 03 Mart 2012, 12:19:12
Şu anda sitede sistem tam oturmadığından karakterini her yüzyıla uydurabilirsin.
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: assassin_angel - 03 Mart 2012, 15:30:49
vaay bende plastik sandalye isterim bende bende  ;D
Rp Adı-Soyadı: Melek Çetin
Karakterin Dış Görünüşü: Normalde sarışın, fakat ırsi olarak saçları siyah görünür, güneşte sarıya daha yakındır ve omuzlarına gelmektedir.Arada hafif beyazlar vardır. Gözleri eladır. Sevimli, fakat yerine göre sert bir yüz ifadesi vardır. Uzun boylu ve narin bir vicuda sahiptir.
Karakterin Ruh Hali: Aşırı sevimli, tatlı, samimi ve içten, yerine göre çekici ve güzel. Yüz ifadeleri, jest ve mimikleri asla onu ele vermez. Çok iyi rol yapar ve yalan söyler. Kartal Görüşüne sahiptir.
Karakterin Geçmişi: Oldukça normal bir hayat sürerken 12-13 yaşlarında okuluna şans eseri uğrayan bir suikastçiye yardım ettiğinden kampa alınır. 16 yaşına kadar kampta iyi bir eğitim görür, bu sırada ailesi onu ölü sanmaktadır. Sonra Cehennemin Bekçileri adlı bir grup (Rp'deki ajanlık yaptığı grup) tarafından fark edilir ve onlar tarafından kaçırılır. Orada da eğitim görür ve her ne kadar ataları Büyük Suikastçilerden oluşsa da suikastçilere bağlı olan Cehennemin Bekçileri'nde yüksek rütbeli bir ajan olarak çalışır. Sonradan bu durum değiştirir ve normal bir suikastçi olarak hayatına devam eder.
Kısa Hikaye: Sonunda intikam vaki gelmişti. Onu bu yaşına kadar sürekli bir kukla olarak kullanan efendisine isyan etmiş ve intikam almaya and içmişti. Son iki görevliyi de hallettikten sonra büyük bir heyecan ve sinirle beyaz kapıyı açtı. Oda karanlıktı ve efendisi her zamanki gibi camdan dışarı bakıyordu. Yarım saniye kadar bekledikten sonra efendisi mırıldandı:
-Sonunda geldin...
-Hiç gelmemiş olmamı dileyeceksin...
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: ALTAIR98 - 03 Mart 2012, 16:29:09
vayy baslayaLım.. :D
RP Adı- Soyadı :Dıego La-Ahad
Karakter Dış Görünüş:Uzun Boylu cüsseli sacları orta uzunlukta Sıyah Tenı Kumral iri yapılı Gözleri yeşil' dir sert bakışlıdır ve kibar değildir .
Karakter Gecmısı: BaBası Tarafından kucuk yaslarda eğitimıne baslanmıs sonrasında kamp'a yollanmıs tam bır canavardır Acıya oldukça dayanıklıdır..
Duygusallığa yer yoktur Tam bır Suıkastcı Ruhuna sahıptır.. Sonrasında Kamp Saldırıya Ugramıs  Ve Sonrası Onun Kaderi Olmustur..  Karamsardır Sabırsızdır ve Uzun Sure Yalnız Kalarak Yasayabılır. babasının ıntıkamını almak ıcın And ıçmıstır. ve Tapınakcıları asla haz edemez dostu olsa bıle.. Dostlarına sadıktır onların basına bırsey gelmesıne ızın vermez. Bır adamdır.. Hayatı boyunca Gördüğü seyler : Dsıplın eğitim Durmadan calısmak. Yaptırıldığı şeyler: Öldürmek Acımasızlık Bunları öğrenmıstır amcası suıkastcı olmasını ıstememıs babası ıse ta tersını ıstemıs ve basarmıstır.. Hep emırler altında Yasamıstır. Sımdı ıse özgürlüğünü ıstemektedır...
Kısa Hıkaye:Basına Gelenlerden Sonra (RP de olanlar) Ilk Hocasının Yanına gıtmıs ve Sandığı acmıstır bunu uzerıne And ıcmıstır.. birtarafı özgürlük bir tarafı ıse kana susamıs bır canavardır.. Arkadaslarının Yardımına Ihtıyacı Vardır Ve onlar ıcın Dusunmeden Ölüme Gidebilirdi.. ve bundan sonrası Kaderiydı.. Artık Kımsesı yoktu sadece Suıkastcı Dostları dısında... babamın ıntıkamını almalıydım ve yola koyuldum.. önüme cıkan tapınıkcıyı gebertıordum Tapınakcılara olan kınım asla bıtmeyecekti...
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Affedilmeyen - 03 Mart 2012, 17:22:03
Aslinda gece yaziyordum ancak ani bir sorun yüzünden cikmak durumunda kaldim..

Rp Adi -Soyadi:-Albert Winsdor (Takma ismiyle Aziz)

Karakterin Dis Görünüsü:-Yapili bir vucuda sahip olmakla beraber donuk ve soguk bir yüz ifadesi vardir.Ayni zamanda tam bir Salon beyfendisidir

Karakterin Gecmisi:-Babasini Cocuklugunda kaybeden Albert Amcasinin yönlendirmesi ile Tapinakcilara katilmis sonrada Tapinakcilarin Merkezlerini yok eden Birimde Göreve baslamistir.Cünkü Amcasi ona Babasinin Katilinin Bir Suikastci oldugunu söylemistir.Bu yüzden Suikastcilare karsi cok nefret doludur.Ancak Son görevinde ögrendikleri.Ve sonrasinda yasadiklari onu yaptiklarini sorgulama geregi hissetmistir.Babasini öldüren kisinin bir Suikastci degilde Amcasi oldugunu ögrendiginde bütün inandigi
degerlerin hepsi tek tek yok olmustur.Simdi ise ne yapmasi konusunda tam bir karmasa icindedir.

Kisa Hikaye:-İnsanlar onu daima sevimsiz ve soguk bulmuslardi.Ancak o kirilgan kalbini korumak icin herkesten uzak bir hayati tercih
etmisti.Saniyordu ki hayatina giricek herkes onu eski sevgilisi gibi kiricakti.Derken birgün yolda yürürken birisine carpti.Carptigi kisi bir bayandi elindeki pastayi carpmanin sonucu yere düsürmüstü.Kiz ona kizginlikla bakti.Ne kadar beceriksiz birisin der gibi.Fakat ona
baktiginda bakislarindan kalbine dogru akan sicak bir denizin varligini hisseti.Hic yapmadigini yapti ve yillar sonra bir kiza hafifce gülümseyerek:-Özür dilerim kabahat bende sözleri dilinden döküldü.
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Bl4ck4s - 03 Mart 2012, 18:48:27
Hanginiz tavlanın zarlarını çaldı! Söylesin ;D
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Assassino - 03 Mart 2012, 18:54:12
Artizmi? Ne artizi? Artiz ne arar la kahvede ;D ;D ;D
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: assassin_angel - 03 Mart 2012, 19:10:16
ee hani başka katılan yok mu ya çok eğlenceli olurdu zaten ilk Rp'm bitmek üzere başka olursa burada yayımlayın ben de katılırım  ::)
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Bl4ck4s - 03 Mart 2012, 19:59:03
RP'lerinizde yer almasını istediğiniz kişilere Özel Mesaj'la ulaşın!
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Torchrable - 03 Mart 2012, 21:13:59
Forumda birkaç aktif değildim ve diğer forumlarda takılıyordum. Sonunda aradığım adam akıllı biri foruma geldi. Konuyu ben açmayı istemiyordum çünkü sorumluluk konusunda iyi değilim. Neyse efendim, suikastçı kampının yanına yerli kampı kuruyor. Kimseden katılmasını istemeyeceğim, isteyen rolü devam ettirir.


RP Adı - Soyadı: To Hope (Kızıltaş)
Karakterin Dış Görünüşü: Ela gözlerinin tekini ilk kamp savunmasında kaybetmiştir, saçları -şu anki adıyla- mohawk şeklinde kesilmiştir, ellerinden koluna kadar olan kırmızı savaş boyasını asla çıkarmaz.
Karakterin Ruh Hali: İçinde fırtınalar kopsa da her zaman dikkat çekmemeye çalışır, bir nevi soğukkanlıdır.
Karakterin Geçmişi: Annesi onu doğururken hayatını kaybetmiştir. Babası ise kendisinin bir gözünü kaybettiği savunmada bir İngiliz tarafından öldürülmüştür. Ailesinin tek çocuğudur. Böylece babası öldüğü anda kamp başkanı olmuştur. Hayatını babasının intikamını almaya adamıştır.
Kısa Hikaye: Çeliğin çeliğe sürtünmesi, barutlar, savaş haykırışları ve tabii ki çığlıklar... Bunların hepsi savaşın bir parçasıdır, savaş bir oyundur, savaş kumardır. İki taraf da kaybeder aslında, savunma tarafı birlikleri püskürtse bile sevdiklerini kaybeder, saldırı tarafının o kadar para saydığı askerlerin hepsi kaçar! En sonda her şey yeniden başlar, doğa kendine gelir, çığlıklar yerine kuşların cıvıltıları kaplar etrafı, her kaybettiği sevdiği için yeni bir kuş arkadaş edinir insan. İşte To da böyle bir insandı, çünkü To, bir Kızıltaş'dı!
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: sodalı ayran - 03 Mart 2012, 21:48:38
Karakterimin adı:İsmet Alimanoğlu(Sonrada pişman olacağım buna ama neyse)
Karakterin Dış Görünüşü:Kara saçlı,kara gözlü,burnu hafif kemerli(Karadenizli ondan)filinta gibi bir genç kendileri.27 yaşlarında.Yalnız küçükken yaşadığı bir olay sonucunda sol şakağının üstünde beş santimetre uzunluğunda bir çizik var.(Yani bana kalırsa her karakterin bir eksiği olmalı kimse mükemmel değil.)
Karakterin Ruh Hali:Deli dolu bir insan kendileri.Kadınlarla da arası iyi.Çabuk arkadaş edindiği gibi arkadaşlarını da çabuk kaybediyor.Zeki bir insan olsa da düşünmekten çok eyleme geçme taraftarı.
Karakterin Geçmişi:Bu yaşına kadar normal bir genç olarak yaşadı.Daha geçen hafta pazartesi eve geldiğinde anne ve babasını ölü buldu.(Aslında karakterim Cumhuriyet yeni kurulduğu dönemde yaşıyor 1935 diyebiliriz.)Karakterim şu an tam anlamıyla ne bir Tapınakçı ne de bir Suikastçı.Zamanla onun bir Tapınakçı oluşunu izleyeceğiz.
Kısa Hikaye:Uçan kuşlar,martılar.Yeşil tatlı bir bahar.Gülen şen sevdalılar vardı.Oha o ne lan?
-Kardeş yavaş biraz ne yapıyorsun?
-Sana ne kardeşim seni ilgilendirmez!
-Ahlak polisi kardeşim gel sen şöyle...
Aslında bu RP olayı tam olarak nasıl yapılır bilmiyorum.Çok fazla da yazmayı düşünmüyorum ama ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Kıramadım yazdım bak okursunuz.
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Bl4ck4s - 03 Mart 2012, 23:25:26
Sodalı ayran, uzun hikaye farklı, foruma yazacağın hikaye farklı. Benimde bir sürü hikayem var ama kısa hikaye bütün hünerlerini kısa bir hikayede toplamak oluyor. O zaman ne mantığı var "Kısa Hikaye:" bölümünün, değil mi?
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Affedilmeyen - 03 Mart 2012, 23:32:18
Arkadaslar bu baslik bir nevi oyuncu merkezi gibi olucak.Ve Rp yapmak istiyen konu acma ve hikayesi olan arkadaslar sizin bu yazdiklarinizdan size bu hikayeye kaitlip katilmayacagini sorucak.Kisa hikaye bölümüde tamamen yazim tekniginizle alakali bir yer.

Daha cok arkadasin katilmasini ve bu basliga bilgilerinin birikmesinin ardindan ben Bir Rp konusu acmayi düsünüyorum hikayeyi planliyorum su anda.. Ancak baska arkadaslarinda actigi Rplere elbette katilmaya calisacagim .
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Bl4ck4s - 03 Mart 2012, 23:35:24
Affedilmeyen, burası kahvehane. Burada yazarlar toplanıyor. En iyisi ben şu projeyi halledeyim. RP'leri farklı bir yerde toplayalım ;)
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Bl4ck4s - 03 Mart 2012, 23:59:21
Evet arkadaşlar "1092 Sarı Sayfalar" açılmıştır. RP ilanlarınızı oraya verebilirsiniz. Link:
http://www.assassinscreed1092.com/forum/index.php/topic,6477.msg72639.html#new
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: ALTAIR98 - 04 Mart 2012, 00:06:41
ArKaDasLar RP Yazmya BasLadım Buraya YaYımLarSam Katılabilecek Kısı Ler Yazarsa Sevınırım Eskı kadroyu ToplayaLım.. İyi ForumLar..
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Bl4ck4s - 04 Mart 2012, 00:38:51
ALTAIR98, "1092 Sarı Sayfalar" bölümüne yaz RP ilanını. Her şey böyle daha derli toplu olacak
http://www.assassinscreed1092.com/forum/index.php/topic,6477.0.html
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: ALTAIR98 - 04 Mart 2012, 17:17:57
SaoLasın Sımdı Basladım yazmaya bıtıreyım Katilabilecek arkadaslar ıcın ''Sarı Sayfalar'' a ilan verecegim.
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Bl4ck4s - 07 Mart 2012, 19:48:16
Sınavlarım bitti ve yine "Artiz Kahvesi"nin plastik sandalyesine oturdum. Yakında bir RP açmayı düşünüyorum. Yazmaya gönüllü olan var mı?
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Fedai_Yahya - 08 Mart 2012, 01:11:29
Yüksek karlı dağlardan geldim, bir misafiri kabul edersiniz herhalde.
İsim: Yahya Koad:je
Dış görünüş: uzun boylu, ince ve güçlü yapılı ince bıyık ve sakallı, koyu kahverengi saçlı, ela kısık gozlu, çatık kaşlı bir kuzey kafkasya yerlisi.
Ruh hali:kendisini sadece misyonuna adamış bir suikastçi, arkadaş çevresi dar, insanlarla ilişkileri zayıf, tek hayali halkının kurtuluşu olan biri.
Özgeçmiş: Karakterimiz 1600 lerde yaşamış. Köyü o zamanlardaki rus işgali sirasinda yakılmış olan binlerce köyden biriydi. O zamanlarda ruslar kafkasya sıradağlarının eteklerine kadar ilerlemişti. Rusları tutan güç ise az sayidaki kuvvetli mücahitlerdi. Karakterimiz ise abisiyle beraber Assassinlerin değişik bir kolu olan fedailerin yanına getirdi Orada ağaçlar ve kayalar üzerinde free run yapmayı ve zaten milli savaş teknikleri olan kama ve kılıç kullanımıni geliştirdi tüfekle uçan kuşu gözünden vuracak hale geldi. Eğitimi bittiğinde düşmanın arka saflarindaki rus çarlığına önemli görevler icin gönderildi.
Hikayesi: kiev de soğuk bir gündü. Kiremitler buzlandığı için dolaşmak istedi. Amacı kiev'in lord'unu öldürüp çarı zayıflatmaktı ama önce bilgi edilmeliydi...
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: assassin_angel - 08 Mart 2012, 17:28:21
huh benim de sınavlarım yeni başlayacak ama senin rp'ne katılacam sonra kendi rp olmayan hikayemi yazacam çok güzel bişey var aklımda  ;D
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Fedai_Yahya - 10 Mart 2012, 13:52:47
Yalnız, rp ye devam etmeden önce kuzey kafkasyalilarin kültürlerini araştır. Hikayeyi şekillendirecek olan şey o. 8)
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Bl4ck4s - 10 Mart 2012, 14:35:33
Yalnız, rp ye devam etmeden önce kuzey kafkasyalilarin kültürlerini araştır. Hikayeyi şekillendirecek olan şey o. 8)

Bana mı söyledin? Eğer şu kehanet işini diyorsan anket sonucu belli olmadan hareket edemem. Lafın bana değilse... Boşver ;D
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Fedai_Yahya - 10 Mart 2012, 15:58:19
Yalnız, rp ye devam etmeden önce kuzey kafkasyalilarin kültürlerini araştır. Hikayeyi şekillendirecek olan şey o. 8)

Bana mı söyledin? Eğer şu kehanet işini diyorsan anket sonucu belli olmadan hareket edemem. Lafın bana değilse... Boşver ;D
Yok assassin_angel e söylemiştim. ;)
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: assassin_angel - 10 Mart 2012, 18:50:17
tamam araştırayım madem lazım  ::)
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Bl4ck4s - 14 Mart 2012, 01:36:31
Arkadaşlar karakterleri olabildiğince genelin açtığı karakterlerin tarihlerine yakınlaştırın. Sonra kopukluk oluyor... Olmadı yıllık dönemlere göre ataları da mı yazdırsak? Yani karakterlerimizin atalarını da belirlesek daha mı iyi olur?
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: iso2055 - 14 Mart 2012, 10:49:03
Beyler Bayanlar Benide Alın :D
   RP Ad-Soyadı: Ahmet. (SoyAdı Yok)
   Karakterin Dış Görünüşü:Siyah Saçlı Siyah Gözlü Geniş Omuzlu Uzun Bir Vatandaş :D
   Karakterin Ruh Hali: Karakterimin Ruh Hali Soğuk ( Difiriz ;D) Yetenekli Zeki Her Şeyin Kısayolunu Arar Bi Tip :D
   Karakterin Geçmişi: Karakterim İngiltere'deki Bir Türk Aileden Geliyor Göçebe Yaşıyor İnsan Sarrafı TIP Okumuş (Evlilik Programı Gibi Oldu) 
   Kısa Hikaye: Ahmet Minivanına Benzin Almak İçin Benzinlikte Durdu 20 Km'dir Siyah Bir BMW Onu Takip Ediyordu Oda Durucakmı Diye Meraklandığı İçin Durmuştu Ve Evet Bmw'de Durdu Ahmet Benzin Alırken Sürekli Bu Arabayı Gözetledi Ama
BMW'nin Camlardan Bişi Göremedi Aklında Bir Plan Kurdu En Yakın Motele Gidip Bir Oda Tutucaktı Gece İse Bu Adamı Arabasında Yakalicaktı Ne! Sonuç Olarak Her Kes Uyurdu Gece Arabanın Yanına Gitti Elindeki Magnum'u Daha Önce Hiç Kullanmamıştı Cama Doğru Tuttu Silahı Sonra Cam Birden İndi Ve Sırta Doğru Bir Darbe Ahmet Yerde ;D Kadın Arabadan İndi
Ve Tek Bir Kelime Söyledi - Seni Bekliyordum
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Torchrable - 14 Mart 2012, 19:39:10
RP Ad-Soyadı: Alan Make
Karakterin Dış Görünüşü: Uzun boylu ve 70 kg. civarındadır. Uzun boyluluğunu sürekli hareket ettirdiği bacaklarına borçludur. Sandalyede otururken bile ayaklarıyla tempo tutar yahu! Siyah saçları dağınık ve orta boyda kesilmiş, gözleri ise kahverengidir.
Karakterin Ruh Hali: İçine kapanık ve -sadece izleme görevlerinde- çok sakindir. Bir tek arkadaşı vardır ve o arkadaşı da en güvenilir arkadaşıdır. Sorgulama yeteneğini geliştirmiştir, böylece kimsenin güven verici gülümsemesine aldanmaz.
Karakterin Geçmişi: Annesi ve babası hakkında hiçbir şey hatırlamamaktadır. 6 yaşında iken, gözlerini açtığında kendini sıcak bir yatakta bulmuştur. Oradaki geçirdiği bir günün ardından burasının yatılı okul olduğunu anlamıştır. Sokakta bulunmuş ve geçmişini hatırlamayan bir çocuktur. 7 yaşında, artık baskılara dayanamayarak oradan kaçmış ve hayata atılmıştır. İlk gecelerini ormanda geçirmiştir. Sonradan edindiği bir evsiz, onu kendi kampına götürmüş ve çadırını onunla paylaşmıştır. 8 yaşında, çevredeki mahalle sakinleri, kampı ateşe vermiştir. O gün nöbetçiler, Alan ile arkadaşıdır. Yani onlar kurtulmuşlardır. 12 yaşına kadar dilencilik yapmış, boş bir köpek kulübesinde kalmışlardır. Onları sokakta gören yaşlı bir adam, onlara acıyarak kendi barında garsonluk işini vermiştir. Alan şu anda, bu barda geçinmektedir.
Kısa Hikaye: O gün, üzücü bir gündü. Haddini bilmez sarhoşun teki Alan'a bücür demişti. Alan ise onu çok kızmış, içki bardağını sarhoşun ağzına sokmuştu. Yaşlı adam, ona kızmamış; sarhoşu kovmuştu. Ona yemek ve sığınak veren adamın müşterisini kaçırmıştı Alan. Zaman suçluluk düşünceleri ile geçerken camının penceresine bir taş atıldı. Camdan baktığında arkadaşının aşağıda olduğunu gördü. Yağmur yüzünden ıslanmıştı, yüzünde soğuk damlalar akıyordu ama her şeye rağmen gülümsüyordu.

Rol Dışı: Karakterimi değiştiriyorum, o yüzden yeniden formu doldurdum.
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Bl4ck4s - 16 Mart 2012, 16:35:53
Torchable, öncekini sil, belli olsun.

Bu arada zaman senkronu problemi olduğunu fark ettim. RP'lere kendi adamımla giremiyorum :D Karakterin atalarını belirlemek için planları olanlar bana ÖM ile düşüncelerini yazabilirse problemi en kısa sürede düzeltiriz ;)
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Fedai_Yahya - 19 Mart 2012, 22:12:10
Torchable, öncekini sil, belli olsun.

Bu arada zaman senkronu problemi olduğunu fark ettim. RP'lere kendi adamımla giremiyorum :D Karakterin atalarını belirlemek için planları olanlar bana ÖM ile düşüncelerini yazabilirse problemi en kısa sürede düzeltiriz ;)
Herkesin bir günümüz karakteri, ve diğer bilindik dönemlere ait karakterleri olsun rp zamanı ve mekânı birbirine uyanlar rplere dahil olsun. ya da belirli özelliklere sahip karakterler(iphone 5 i falan varmış dışında) iste çok namuslu, zeki gibi tum zamanları kapsayan karakterler olsun daha kolay olur. ;)
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Bl4ck4s - 20 Mart 2012, 17:07:50
"Fantastik" RP'si için "Ace Skym" adını kullanacağım. Konu sabitlendikten sonra eski mesajımı düzenleyemediğimden buraya yazıyorum.
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: armutyus - 20 Mart 2012, 22:10:39
RP Ad-Soyadı: Lasa Methas
Karakterin Dış Görünüşü: Yaklaşık 1.80-1.85 boyu hafif cekik kahverengi gözleri ve siyah-kumral karışık uzun saçları(omzuna kadar inmeyen ama ensesini de örten), iri ama kaba gözükmeyen bir vücut yapısına sahip.
Karakterin Ruh Hali ve Geçmişi: Ailesiyle birlikte mutlu ve güzel bir çocukluk geçiren Lasa o güzel ortamına rağmen yine de çok suskun ama içine kapanık olmayan ve etrafinca sevilen birisidir. Arkadaşlarıyla birlikte olmayı sever. Aşka, sadakate, güvene ve hislere güvenir. Yalanı ve gizemi sevmez. Ancak günün birinde sevmediği gizemlerden biri onu yakalar ve hayatını değiştirir. Bir yanda geçmişi bir yanda şimdiki hayatının arasında kalan Lasa zaman zaman çift kişilik ve şizofreni problemi yaşar. Bu da onun ruh halini iyice dengesizlestirir.
Kısa Hikaye: *Artık dayanamıyorum..Lütfen peşimi bırak..
Lasa neredeyse ağlamak üzere idi bunları söylerken. Yatağının dibine çökmüş ve elleriyle karnını bastırıyordu. Ve tekrar o Lasa'ya konuşmaya başladı. Sert ve kesin bir şekilde söylüyordu her şeyi.
*Bu senin kaderin. Bu senin geçmişin. Bu senin yeteneğin. Bu senin her şeyin. Kendine ve atalarına ihanet mi etmek istiyorsun?
Durmadan bağırıyordu Lasa'ya, kardeşi Sia tüm bu bağırışmaları duymuş ve koşarak yukarı çıkmıştı. Kapıyı açtığında Lasa'yı yerde kivranirken gördü. Lasa ise hafif ağlamaklı konuşuyordu.
*Onları hiç görmedim bile. Ben başkalarının ellerinde büyüdüm. Onlar mi bana ihanet etti ben mi onlara?
Sia şaşkın şaşkın abisinin yanına gitti.
*Abi kimle konuşuyorsun? Odada kimse yok ki?
Lasa o sırada anlatmıştı durumunu.. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı..

---
Biraz geç geldim kahveye kusura bakmayın :)
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: -Ezio Auditore- - 20 Mart 2012, 22:25:52
RP Ad-Soyadı: Fernando Hugo
   Karakterin Dış Görünüşü: Siyah Saçlı, Siyah gözlü, 1.90 boylarında, kaslı ve iri yapılı, uzun bacaklı. Ağzındaki yara Altair'in soyundan gelip gelmediği hakkında şüphe uyandırıyor.
   Karakterin Ruh Hali: Genelde donuk yüzlüdür. Ancak arkadaşlarıyla şakalaşmayı sever. Agresif ama sevecen bir kişiliğe sahiptir.
   Karakterin Geçmişi: 9 yaşında annesi işlediği cinayet yüzünden hapse girdi ve 1 yıl sonra hapiste ölü bulundu. 13 yaşında babasının arkadaşı Leonardo'nun berber dükkanına çırak oldu. Leonardo Fernando'ya hep kötü davrandı. Babası çalışmak için Leonardo ile Roma'ya gitti. Fernando'nun babası Fernando'yu bir süreliğine halasına bıraktı ve bir süre sonra geri geleceğini söyledi. Dükkana gelen yeni patron kısa bir süre sonra vefat edince çalışmayı bıraktı. Babası gelmeyince halası ile birlikte babasının yanına gitti. Babası ile alışverişe çıktığı sırada arkalarına 3 kişi yaklaştı. Leonardo onların arasındaydı. Leonardo yanındaki iki askere babasını işaret etti. Askerler babasını orada öldürdü. Fernando hemen kaçmaya başladı. Uzun bacakları ona avantaj sağlıyordu. Pazara girince izini hemen kaybettirdi. 2-3 gün pazarda yatıp kalktı. Sonra orada Andrei ile tanıştı. Andrei bir suikastçıydı. Andrei onu birkaç yıl eğitti. Hazırdı. İntikam için... Babasının intikamı için.
   Kısa Hikaye: Rüzgarın fısıltısı bir masal gibiydi. Bu tatlı masal içinin geçmesine neden oldu. Yanına yaşlı bir adam yaklaştı ve "Genç buralar bu saattlerde tehlikelidir. Gitsen iyi olur." dedi. Doğruldu ve yaşlı adama baktı. başında bere vardı. Tanıdık geldi. Adam söylediklerini tekrarladı.. Ayağa kalktı yaşlı adamın yanından geçti. Yaşlı adamın silahını doğrulttuğunu gördü. İhtiyara hemen bir tekme attı. İhtiyar sendeledi. Gülmeye başladı. Beresini çıkardı. Evet... Leonardo'ydu. Bu sefer kaçmayacaktı. Savaşacaktı. Ancak Leonardo'nun işaretiyle 5 asker geldi. Düşünmeye başladı. Belkide hazır değildi...
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Hator - 20 Mart 2012, 23:01:41
RP Adı Soyadı:Galtem Polo
Dış Görünüşü:Siyah, dalgalı saç, kaslı kollar, ve dudakta yara izi,1,85 boy,77 kilo
Ruh Hali:Agresif ama yeri geldiğinde esprili bir şahsiyet
Geçmişi:15 yaşında baba mesleği suikastçılığı yapmaya karar verdi. Ancak babasının onu kandırdığını aslında bir tapınakçı soyundan geldiğini anlayınca ailesine karşı bir savaş açtı. Bu savaş sırasında bütün ailesini kendi isteğiyle katletti. Yalnız yanında kardeş Carlino'ya dokunmadı. Çünkü onun hiçbir şeyden haberi yoktu. Ama Carlino'yu daha fazla koruyamadı. Çünkü bir gün tapınakçıların yaptığı saldırı sonucunda Carlino öldürüldü. Ve böylece Galtem'in tapınakçılara karşı verdiği savaş 19 yaşında başladı. 21 yaşında "Suikastçılar Birliği" başkanı oldu. Ancak ailesinin tapınakçı olduğu anlaşılınca birlikten sonsuza dek çıkarıldı. Artık tek kişilik bir birlikte suikastçıydı. Cario isimli bir suikastçıdan eğitim alıyor.
Kısa Hikaye:Yine kabuslarla uyandı Galtem. Carlino'nun öldüğü geceyi görmüştü yine. İçi her zamanki gibi intikam isteğiyle doluydu. Gitgide yaklaşıyordu artık. Carlino'nun katili Marco'yu bulmasına az kalmıştı. Sokağa çıktığında. Karşısında tapınak şövalyelerini gördü.
5 kişiydiler. Hepsi üstüne çullandığı sırada suya atladı. Bu seferlik kaçmıştı onlardan. Şimdi gidip Cario'yu bulması gerekiyordu.
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Bl4ck4s - 21 Mart 2012, 01:43:27
!DİKKAT!
Arkadaşlar, RP'lerde zaman senkronu problemi olduğunun farkındayım ve bunu telafi etmek için "Ata" sistemini getiriyorum. Kayıtlı arkadaşlar eski iletilerini değiştiremeyeceği için sadece şu formu doldurarak yeni karakterleriyle yazabilirler:

Kod: [Seç]
Atanın Adı (Varsa) Soyadı:
Atanın Dış Görünüşü:
Atanın Yaşadığı Yer Ve Zaman Periyodu:

Kayıtlı olmayıpta yeni kaydolan (yani ana formun bulunduğu iletiyi değiştirebilen) arkadaşlar da ana formlarının altına yazabilirler. İstediğiniz kadar ata sahibi olabilirsiniz ama biraz mantıklı ve maymun iştahlı olmayın. Yeri geldikçe ve gerektiğinde ata açın. Anlamayan arkadaşlara örnekler:

Ana Mesajın altına şu şekilde:
Spoiler: Göster
RP Ad-Soyadı: Berk Arda BİREN
Karakterin Dış Görünüşü: Koyu kahve, aslan yelesi gibi saçlar, top sakal, sert yüz ifadesi, kahverengi gözler, yapılı bir vücut(Ünlülerden İbrahim Çelikkol ).
Karakterin Ruh Hali: Suikastçı kampının yok edilmesi ile birlikte şüpheci bir tutum alan Berk, normalde çok sevecen bir kişiliğe sahiptir. Arkadaşlarıyla takılmayı sever, hatta ciddiyeti arkadaşlarıyla takılırken yok olur ama normale döndüğünde ciddi ve soğukkanlıdır.
Karakterin Geçmişi: Berk, zengin bir hayat geçirse de, babasının gölgesinde kalmış bir çocukluk geçirdi. Babasından şefkat ve sevgi beklerken sadece suikastçı eğitimi aldı. Bu olayda Berk’e daha da fazla sorumluluk yükledi. Babasının onuruna leke süremezdi, ta ki kamp saldırıya uğrayana kadar. Berk o zaman kendi yolunu çizebileceğini öğrendi.
Kısa Hikaye:
Sarı yapraklar usulca yere dökülüyordu. Hava sisli ve kasvetliydi. Patika yol dökülen yapraklardan kaybolmuştu. Berk yavaşça yolda ilerlemeye başladı. Bu yeri bir yerlerden hatırlıyordu ama hala neresi olduğunu anlayamamıştı ama bacakları istemsiz olarak ilerliyordu. Birden çocuk gülüşmeleri duyuldu. Berk neler olduğunu hala anlayamamıştı. Yolda ilerledikçe çocukların gülüşmelerine çığlıklar eklendi. Berk korktuğunu hissediyordu. Durmak istedi ama bacakları hala ilerliyordu. O sırada, ileride bir karaltı gördü. Yaklaştıkça karaltı yerde yatak bir kişiye dönüştü. Kan gölünün ortasında yatan bir ceset… Bacakları birden Berk’in kontrolüne döndü. Hızlıca cesede koştu. O sırada cesedin saçlarını gördü: Kızıl ve uzun saçlar. Tam yüzü kendine çevirdiği sırada çığlık atarak uyandı.

Atanın Adı (Varsa) Soyadı: Spartaküs
Atanın Dış Görünüşü: Sert bakışlar, bronz ten, gladyatör vücudu...
Atanın Yaşadığı Yer Ve Zaman Periyodu: Roma - MÖ 70'ler
.
.
.

Eski kayıtlı arkadaşlar da aşağıdaki mesajımı örnek alabilirler.
NOT: Her açacağınız ata için farklı ileti yollamayın. Yeni kayıtlılar ana formun altına, eski kayıtlılar ilk açtıkları atanın altına bir boşluk bırakarak yeni atalarının formlarını yazabilirler. Hadi size iyi RP'ler.
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Bl4ck4s - 21 Mart 2012, 01:44:18
Atanın Adı (Varsa) Soyadı: Spartaküs
Atanın Dış Görünüşü: Sert bakışlar, bronz ten, gladyatör vücudu...
Atanın Yaşadığı Yer Ve Zaman Periyodu: Roma - MÖ 70'ler
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Fedai_Yahya - 21 Mart 2012, 22:32:03
RP Adı Soyadı:Galtem Polo
Dış Görünüşü:Siyah, dalgalı saç, kaslı kollar, ve dudakta yara izi,1,85 boy,77 kilo
Ruh Hali:Agresif ama yeri geldiğinde esprili bir şahsiyet
Geçmişi:15 yaşında baba mesleği suikastçılığı yapmaya karar verdi. Ancak babasının onu kandırdığını aslında bir tapınakçı soyundan geldiğini anlayınca ailesine karşı bir savaş açtı. Bu savaş sırasında bütün ailesini kendi isteğiyle katletti. Yalnız yanında kardeş Carlino'ya dokunmadı. Çünkü onun hiçbir şeyden haberi yoktu. Ama Carlino'yu daha fazla koruyamadı. Çünkü bir gün tapınakçıların yaptığı saldırı sonucunda Carlino öldürüldü. Ve böylece Galtem'in tapınakçılara karşı verdiği savaş 19 yaşında başladı. 21 yaşında "Suikastçılar Birliği" başkanı oldu. Ancak ailesinin tapınakçı olduğu anlaşılınca birlikten sonsuza dek çıkarıldı. Artık tek kişilik bir birlikte suikastçıydı. Cario isimli bir suikastçıdan eğitim alıyor.
Kısa Hikaye:Yine kabuslarla uyandı Galtem. Carlino'nun öldüğü geceyi görmüştü yine. İçi her zamanki gibi intikam isteğiyle doluydu. Gitgide yaklaşıyordu artık. Carlino'nun katili Marco'yu bulmasına az kalmıştı. Sokağa çıktığında. Karşısında tapınak şövalyelerini gördü.
5 kişiydiler. Hepsi üstüne çullandığı sırada suya atladı. Bu seferlik kaçmıştı onlardan. Şimdi gidip Cario'yu bulması gerekiyordu.
RP'me davetlisin.. :D
 http://www.assassinscreed1092.com/forum/index.php/topic,6665.0.html
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Affedilmeyen - 21 Mart 2012, 23:21:34
Konudaki Atamizida Ekleyelim buraya

Atanin Adi: Gnaeus Pompeius Magnus (Romali Siyasetci ve General)
Atanin Dis Görünüsü:-Uzun Boylu Genis Omuzlu Acimasiz Bakisli
Atanin Yasadigi Zaman Periyodu:-29 Eylül MÖ 106 - 29 Eylül MÖ 48


Spoiler: Göster
Aslinda gece yaziyordum ancak ani bir sorun yüzünden cikmak durumunda kaldim..

Rp Adi -Soyadi:-Albert Winsdor (Takma ismiyle Aziz)

Karakterin Dis Görünüsü:-Yapili bir vucuda sahip olmakla beraber donuk ve soguk bir yüz ifadesi vardir.Ayni zamanda tam bir Salon beyfendisidir

Karakterin Gecmisi:-Babasini Cocuklugunda kaybeden Albert Amcasinin yönlendirmesi ile Tapinakcilara katilmis sonrada Tapinakcilarin Merkezlerini yok eden Birimde Göreve baslamistir.Cünkü Amcasi ona Babasinin Katilinin Bir Suikastci oldugunu söylemistir.Bu yüzden Suikastcilare karsi cok nefret doludur.Ancak Son görevinde ögrendikleri.Ve sonrasinda yasadiklari onu yaptiklarini sorgulama geregi hissetmistir.Babasini öldüren kisinin bir Suikastci degilde Amcasi oldugunu ögrendiginde bütün inandigi
degerlerin hepsi tek tek yok olmustur.Simdi ise ne yapmasi konusunda tam bir karmasa icindedir.

Kisa Hikaye:-İnsanlar onu daima sevimsiz ve soguk bulmuslardi.Ancak o kirilgan kalbini korumak icin herkesten uzak bir hayati tercih
etmisti.Saniyordu ki hayatina giricek herkes onu eski sevgilisi gibi kiricakti.Derken birgün yolda yürürken birisine carpti.Carptigi kisi bir bayandi elindeki pastayi carpmanin sonucu yere düsürmüstü.Kiz ona kizginlikla bakti.Ne kadar beceriksiz birisin der gibi.Fakat ona
baktiginda bakislarindan kalbine dogru akan sicak bir denizin varligini hisseti.Hic yapmadigini yapti ve yillar sonra bir kiza hafifce gülümseyerek:-Özür dilerim kabahat bende sözleri dilinden döküldü.
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: ALTAIR98 - 25 Mart 2012, 23:25:51
Uzun Bır Zaman Gıremedım ArkadasLar Öncelıkle Iyı ForumLar ..  RP Lerınıze Katılmak RP' (eğer olursa) me katılmanızı beklerım...
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: assassingirl - 11 Nisan 2012, 11:47:27
RP Ad-Soyadı: Cemre Koç(takma adı Dead Angel)
Karakterin Dış Görünüşü: Uzun siyah saçları belindedir.Esmerdir,hahverengi gözleri yerine göre soğuk delici,yerine göre sevimli görünür.uzun,ince vücudu freerun a elverişlidir
Karakterin Ruh Hali: soğukkanlı ve kurbanına karşı acımasızdır.yüz ifadesi hislerini ele vermez
Karakterin Geçmişi: Küçük yaşta ailesi elinden alınmış soğukkaknlı kimseye benzemeyen bir kızdır.Küçüklüğü kampta geçmiştir.Ve ailesinin intikamını alacaktır.
Kısa Hikaye:"Artık intikam vakti geldi" dedi kendi kendine şu anda bir ağacın tepesinde girmeyi planladığı villaya bakıyordu çok iyi korunuyordu
ama "Hiçbirşey doğru değil,herşey mümkün" deiye düşündü.Yavaşça villayı saran duvarlaın üstüne çıktı,tek bir bıçakla güvenlik görevlisini öldürdü.Kapıdan girip gölgelere saklandı yavaşca adamın odasına doğru yol aldı.Yıllardır bu anı bekliyordu ve şimdi kapı tamda önündeydi.sesizce odanın karanlıklarına saklandı.Adam kanepede kitap okuyordu,Cemre yavaşca adamın araksına gitti...
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: assassin_angel - 11 Nisan 2012, 18:52:53
Rp Adı-Soyadı: Melek Çetin
Karakterin Dış Görünüşü: Normalde sarışın, fakat ırsi olarak saçları siyah görünür, güneşte sarıya daha yakındır ve omuzlarına gelmektedir.Arada hafif beyazlar vardır. Gözleri eladır ve hafif çekiktir. Sevimli, fakat yerine göre sert bir yüz ifadesi vardır. Uzun boylu ve narin bir vicuda sahiptir.
Karakterin Ruh Hali: Aşırı sevimli, tatlı, samimi ve içten, yerine göre çekici ve güzel. Yüz ifadeleri, jest ve mimikleri asla onu ele vermez. Çok iyi rol yapar ve yalan söyler. Kartal Görüşüne sahiptir.
Karakterin Geçmişi: Oldukça normal bir hayat sürerken 12-13 yaşlarında okuluna şans eseri uğrayan bir suikastçiye yardım ettiğinden kampa alınır. 16 yaşına kadar kampta iyi bir eğitim görür, bu sırada ailesi onu ölü sanmaktadır. Sonra Cehennemin Bekçileri adlı bir grup (Rp'deki ajanlık yaptığı grup) tarafından fark edilir ve onlar tarafından kaçırılır. Orada da eğitim görür ve her ne kadar ataları Büyük Suikastçilerden oluşsa da suikastçilere bağlı olan Cehennemin Bekçileri'nde yüksek rütbeli bir ajan olarak çalışır. Sonradan bu durum değiştirir ve normal bir suikastçi olarak hayatına devam eder.
Kısa Hikaye: Sonunda intikam vaki gelmişti. Onu bu yaşına kadar sürekli bir kukla olarak kullanan efendisine isyan etmiş ve intikam almaya and içmişti. Son iki görevliyi de hallettikten sonra büyük bir heyecan ve sinirle beyaz kapıyı açtı. Oda karanlıktı ve efendisi her zamanki gibi camdan dışarı bakıyordu. Yarım saniye kadar bekledikten sonra efendisi mırıldandı:
-Sonunda geldin...
-Hiç gelmemiş olmamı dileyeceksin...

Atanın Adı (Varsa) Soyadı: Cengiz Han (Timuçin)
Atanın Dış Görünüşü: Kaslı bir vücut, çekik ve kapkara gözler, yüzüne gelen siyah saçlar
Atanın Yaşadığı Yer Ve Zaman Periyodu: MS. 1189 Moğolistan
Spoiler: Göster
Not 1-) Assassinlerle Ne Alakası Var?: Moğolistanı kurduktan sonra assasinlere yardım etmiştir ve gizli [bizim bile yeni öğrendiğimiz gizlilikte  ;D] suikastçı olarak önemli isimleri öldürtmüştür.
Not 2-) Karakterim (Melek Çetin)' e yeni bir özellik olarak gözlerine hafif çekiklik ekledim (maksat atalarına benzesin  ;D).
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: sharpshooter - 11 Nisan 2012, 19:01:37
cengiz handa assasinmiş demek.. ;D
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Fedai_Yahya - 11 Nisan 2012, 19:35:40
cengiz handa assasinmiş demek.. ;D
Mantık hatası. Assassinlerin sonunu moğol istilası getirdi diye bilirdim  ???
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: sharpshooter - 11 Nisan 2012, 19:45:29
moğollar sonunu getirmedi assasinlerin , sadce aklelerini ele geçirdiler ama haşhaşiler yok olmadı.. bu arada mantık hatasından söelemedim yukardaki rp deki cengiz han karakteri için söelemiştim..
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Torchrable - 11 Nisan 2012, 19:45:49
Abi, bu rol değil mi? İstersem Einstein'i da suikastçı yaparım yani. Sorun yok. :)
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: MyCreed - 11 Nisan 2012, 20:39:40
RP Karakter Adı Soyadı: Can Burak Türkmen        Karakterin dış görünüşü:Siyah kıvırcık saçlı, kahverengi gözlü, esmer,hafif sakallı, hafif atletik yapılı 1.78 boyunda 65 kilo.                                    Karakterin ruh hali:Sogukkanlı, meraklı, zeki, çok düşünen ve sorgucu bir karakter.                            Kısaca geçmişi:Orta halli bir ailede  yaşayan, ailesiyle arası iyi Türkiye'deki bir suikastçi birliginde eğitimini yeni tamamlamış 17 yaşında genç bir suikastçi.Lisede okuyor.                                         Kısa Hikaye:Eğitimimi henüz yeni tamamlamışken ilk görevimi almıştım.Biraz heyecanlıydım ama bana ustam Berkay abi yardım edecekti.Şu ana kadar 8 tane önemli masonu, bir çokta koruma ve muhbiri öldürmüş.Bana sadece eğitimimi hatırlamamı ve tereddüt etmememi söyledi ve bana ait gizli bıçağı verdikten sonra "Bur silah bundan sonra senin hayatındır." dedi.Hazırlanıp yola koyulduk.  Not:Telden yazdım dağınîk o
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: assassin_angel - 11 Nisan 2012, 22:33:38
ya ben bunu salladım biraz merak duyduğumdan cengiz hana felan (çok gaddarmış herhalde) yani aklıma ilk o geldi biraz araştırdım baktım tarih de tutuyo oldu öyle işte  :D
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Affedilmeyen - 11 Nisan 2012, 23:11:24
Bu baslik Rp yapicak arkadaslarin karekterlerini anlatmasi üzere acilmistir.Basligin ilk sayfasina göz atarsaniz yani sohbet sayfasi degil.Genel sohbet yada Assasins Creed Evreni bölümüne bu konu ile baslik acip yorumlarinizi paylasabilirsiniz.

Lütfen biraz daha duyarli olalim..
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: pasllla - 04 Haziran 2012, 21:04:37
Yazım yanlışlıkları için özürdilerim az önce yazdım. Kurallar umarım uymuşumdur. ;D ;DBattal Mahmut
Yaş:40(ölüyor)
Boy:1.90
Ruh Hali:İntikam duygusu dolu.
Cinsiyet:Erkek
Yıl:17.yy
Betimlemesi:Mahmut zamanın ona verdiği yaralarla dolu ve bir hayli kuvvetli cüssesiyle adeta yürüyen bir ordu gibiydi.
Hikaye:Zamanında genç iken ailesinin sömürgeciler tarafından katlini daha henüz 8 yaşında iken izlemek zorunda kalmıştı .Her gece uyurken aynı işkenceyi tadardı  annesinin gözleri önünde öldürülmesi acı çekmesi ağabeyinin yapılan işkenceyi ve o daha doğmamış iken ölen babasının özlemi ile hergece o günü tekrar izliyordu. Oradan kaçmıştı annesi köyü basıldığında onu bir çarşafa sarmış ve döşeğin altına koymuştu ona susmasını her ne olusa olsun ses çıkarmamasını söylemiş ve çocuğunu korumak pahasına canını vermişti.Ağabeyide  onları savunmak isterken ölmüştü.Mahmut bundan sonra köye gelen askerler tarafından bulunmuş ve olağan üstü bir hırs ile ailesinin öcünü almaya ant içmişti.Onu döşeğin altında bulan On başı Azap ozamanlar 40 yaşında ve savaşta bir gözünü kaybetmiş  bir arap komutanıydı ve fevkalade bir savaşçıydı Azap adını Sömürge bölgelerinde ingiliz bölüklerine karşı verdiği savaşta acımasızlığı ve affetmezliği ile kazanmıştı kim bu adamın adını duysa ürkerdi.Girdiği savaşlarda zamanla iyi bir savaşçıyı tanır hale gelmişti. Mahmut'u görür görmez yanına almış ve onu eğitmeye başlamıştı ona Babasının adı olan Mahmut ismini verdi. 12 yaşında iken ilk savaşına On başı Azap ile girmişti, babası olarak gördüğü On başı azap onu büyük bir titizlik ile yetiştirmişti zamanla Mahmut güçlü kuvvetli bir delikanlı haline geldi ve her gece gördüğü rüyadaki annesini ve kardeşini vahşiçe katleden o adamı aramaya karar vermişti ozamanlar 18 yaşında idi fakat On başı Azap buna izin vermedi İngiliz ve fransızlara karşı yaptığı savaşlardaki inanılmaz kahramanlıklarından ötürü Ona Battal yani kahraman ünvanı verildi.Mahmut artık 25 yaşındaydı savaşata aldığı yaralar yüzünden ceket-gömlek giyemez olmuştu kimi zaman düşman eline geçmiş ve büyük işkenceler görmüştü bu yüzden her zaman kalın bir zırh giyerdi.25 yaşındaydı fakat zaman nu çok iyi eğitmiş ve artık öcünü alabilirdi.Gitmeye karar verdiği gece Sömürge yapan ordular bulunduğu bölüğe baskın yaptı kılıcını kavrayan Mahmut hızlı bir şekilde önüne gelenlerin kafalarını ve kollarını uçuruyordu düşman lar bu dehşet görüntüler karşısında
adeta buz kesilmişti ve canlarını kurtarmak için kaçışıyorlardı.Bu sırada mahmutun amacı On başı azapla ulaşmaktı fakat oraya uşalıncaa kadar çok zaman kayetmişti oraya vardığında manzara dehşetti.İlk koridora baktığında 3 kurşun deliği ve kafasında balta saplı olan bir adam gördü biraz daha ilerlediğindeyse On başı azap'ın odasında 2 adam vgördü ikiside ölüydü fakat azap tam kafasından vurulmuştu.Artık Mahmut'un amacı kalmamıştı fakat hala intikam ateşi içinde yanıyordu bu olay üzerine İngiltereye gitti yolda yürürken onu görenler bakışlarından kaçınıyordu o pis sokaklarda oraya ait olmadığı açıktı.Mahmut bu sıralarda 27 yaşındaydı ingilizceyi savaş zamanında esir düştüğü kamplarda öğrenmişti o yaşta bir insan için kimsenin şahit olmaması gereken şeylere şahit olmuştu ama hala ayaktaydı amacına her geçen saniye yaklaşıyordu.
İngilteredeki savaş kayıtlarına baktı ve ailesinin katledildiği döneme ait bir kayıt aradı buldu fakat ismi mürekkeple kapalıydı, onun amerikada olduğunu öğrendi bunun üzerine 28 yaşınada Amerikaya vardı. Vardığında aklından onun nasıl bulacağını bilmiyordu fakat Amerikada ozamanlar  iç savaş vardı bundan faydalanan Mahmut Amerika cephesinde savaşmaya karar verdi bu zamanlar Mahmut'un bulunduğu orduya yardımcı olan bir avcı olduğunu ve bu bölgeyi iyi bildiğini öğrenen Mahmut onu bulmak için yola çıktı buzamanda 32 yaşındaydı.Avcıyı buldu aslında onun da ailesi Battal Mahmut gibi katledilmişti. Aslında aynı kişi İkisininde ailesi öldürmüş ve bunu yaptığı için Amerika'da bir köşk ile öüllendirilmişti.Bunu öğrenen Battal Avcı ile Köşkü basmaya hazırlanıyordu Battal Avcıya adın ne diye sordu oda Connor dedi...
Köşke girdiklerinde heyacandan elleri terlemeye ve o anı düşünmeye başladılar bunca zamandır savaşan Mahmut dahi hiç hisset mediği bir duygu ile kaplıydı.İçeri girdiler önlerine gelen herkezi öldürdüler ve sonunda 60 yaşına basmış olan ve hala güçlü kuvvetli gövdesi ile savaşmaya hazır bir adam gödüler bu adam yüzündeki tebessüm ile Mahmut'u çocukluğuna yolladı o vahşeti ve dehşeti andıkça daha çok hırslanan mahmut karşısındaki adama tüm gücüyle vurdu boyu 2 metreye yakın olan bu adam bir adam olduğu yerden metreler ce geriye uçmuştu ve birdaha kalkmadı bu olay üzerine Mahmut amaçsızca ve hayatın ona verdiği bu ağı yük ile yaşamaktan bıkmış ve sonunda 40 yaşında iken canın kendi kılıı ile almıştır.
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: EFFE - 04 Haziran 2012, 21:19:34
Buda Benimki:

RP Ad-Soyadı::Ebas(Arap kökenli bir isim)

Karakterin Dış Görünüşü::Oldukça yapılı ve ortalama boyu olan biriydi.Kafası kel ancak gür bir sakalı var.Kafasını sürekli tıraşederdi çünkü insanların onu tanımasını engellediğini düşünürdü.(Ayrıca karizmatik)Gözlerinin rengiyse kahverengiydi.Gözlerinin donuk ama dikkatli bir bakışı vardı.Yüz ifadesi soğuk ve korkutucuydu.İri yapılı bir vücudu olmasına karşın sol omzunda derin bir yaravardı .Omzu iyileşmiş ama derisinde hayla yaranın izlerini taşıyordu bu nedenle hep omzunu kapardı.Bronz bir teni vardı çünkü arap ülkelerinden gelmişti.Çok yolculuık yapmış ve acı çekmişti yüzündeki soğuk ifade ve omzundaki yarada büyüzden almıştı.Kaşları gözlerinin soğuk bakaşını biraz daha samimi hale getirecek biçimde düz.33 yaşında biri olmasına rağmen yaşlı gösteriyordu.Yüzünde veya vücudunda herhangi bir yara yok.

Karakterin Ruh Hali::Gözlerin de duygusuz bir ifade olsada herzaman sonderece temkinli ve daima etrafını izler.İntikamcı ve kin güden ayrıca pes etmeyen ve benmerkezli bir kişiliği var.Olayların altından tek başına kalkmayı sever.16.yüzyıl dünyasında yaşıyor.Bu yüzyıla göre id yönü biraz ağır basıyor ama durması gereken yeri biliyor.Diğer bir yandansa çabuk uyum sağlaya bilen biri normalde dik başlı ve sessizliği sever.Geçmişinde bazı büyük acılar yaşaması onu bu hale getirmiş.Olayları mantık ve kabakuvvetle çözmeği sever.(Duruma göre)

Karakterin Geçmişi-Hikayesi::Ebas güneyde doğmuştu 15 yaşında babasın kaybnetti ve bütün sorummluluk omuzlarını bindi.23 yaşında kızkardeşini ve erkek skardeşlerini kaybedmişti ilk defa birisi öldürdü ve son olarak 25 yaşında annesini kaybedti.Ozamandan sonra arabistanı ve dünyanın farklı yerlerini dolaşıp pekçok süikast ve cinayet işlemiş .23 yaşında sol kolundan o ağır yarayı almıştı.33 yaşına gelince süikastçiler tarikatına katılıp pek çok tapınakçının sonunu getirdi.Ozamandan sonra hayatında eski günlerin acasını yaşadı ve nefretiyle süikastçiler arasında ''interfectus'' yani katleden olarak anıldı.48 yaşında süikastçilerin başına geçti ancak zor bir hayat yaşadı ve inzibaya çekildi.Son olarak bir cuma sabahı 67 yaşında cinayetle öldürüldü.
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: EFFE - 04 Haziran 2012, 21:25:54
En güzeli hangisi diye anket yapalım bence.
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Furkany1630 - 07 Haziran 2012, 21:47:05
Karakter Adı : Will Beck (Olaylar İngiltere'de gerçekleşmektedir.)

Dış Görünüşü: Uzun boylu orta kilolu bir kişi. Yakışıklı kahverengi saçlı kahverengi gözlü bir karakter. Yüzünün sağ yanağının altlarına doğru bir yarası var(Şuan sadece bir çizik olarak gözüküyor.) Buğday tenlidir. Çok derin ve imalı bir bakışı vardır.

Ruh Hali : Genelde yalnız kalmayı sever. Gece geç saatlere kadar kitap okumaktan, atış yapmaktan zevk alır.


Geçmişi : Yaşı 19 olmasına rağmen sahte bir isimle büyük işler başarmıştır. Sahte ismi Jake Born'dur. 22. yüzyılda yaşayan modern bir suikastçidir. İngiltere kraliçesinin bir tapınakçı olduğunu öğrendiğinde onu öldürmüştür. Şuanki görevi yeni suikastçiler bulup kaçırmaktır. Bu yüzden bir kasabaya yerleşmiştir. Kasabanın kasabı olmuştur. Yayı ve arbaleti çok iyi kullanır. Hayvanlarını kestiği yerde bir atış alanı vardır. Son macerası kasabanın yakınındaki ormanın hiçbir neden olmadan önce yanması, sonra da kasabanın yakınındaki derenin bir damla bile yağmur yapmadan taşması gibi tuhaf olaylara başlamıştır. Sol elinde elektrik şoku veren bir Hidden Blade'i  sağ elinde ise uzaklara kancalı bir ip atan Cord Blade'i vardır. Bu Cord Blade'in altında bir bıçak gizlidir. Kalbini ve karın boşluğunu koruyan hafif bir zırhı vardır.

RP Linki :http://www.assassinscreed1092.com/forum/index.php/topic,8470.0.html (http://www.assassinscreed1092.com/forum/index.php/topic,8470.0.html)
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Haşhaşi Muhammed - 23 Haziran 2012, 09:44:32
RP Ad-Soyad:Muhammed Karain
Karakterin Dış Görünüşü:Vücüd yapısı orta,Kara Gözlü,biraz yakışıklı,genellikle yüzünün tam olarak görünmesini istemediği için kapşon takar
Karakter Ruh Hali:Karakter ruh hali değişkendir yani her ortama göre Ciddi veya komik olabilir
Karakterin Gecmisi:Zengin bir hayat geçirmemiştir ama mutludur Babası ve Dedesi bir suikastçidir ve bunun için babası Tarafından ocukluğundan beri suikastçi eğitimi görmektedir ayrıca mekanikten çok iyi anlamaktadır ve kendine Değişik suikastçi silahları yapar.babası 18 yaşına kadar eğitim verdikten sonra artık yaşlandığını ve eğitimine suikastçi kampında devam etmesi gerektiğini söyler.
Muhammed eğitim kampına gittikten kısa süre sonra bir tapınakçı Muhammed'in babasını öldürür.
Kısa Hikaye:Babasının katilinin  kuduste olduğunu öğrendi ve bir atla kudusüe doğru yola çıkar kuduse doğru at sürerken  kayalık bir geçite gelmişti birden karşısına gözleri görünüceke kadar yüzü sarılı kılıçlı adamlar geldi Muhammed ilk başta onların müslüman olduğunu düşündü ve Zarar vermek istemedi ama adasmların üstündeki tapınakçı simgeleri gözüne çarptı ani bir şekilde attan atlayıp onlara saldırdı dövüşü kazanmıştı ama Kuduste daha büyük bir işi vardı...
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: EFFE - 26 Haziran 2012, 13:25:15
Yarışma yapılsın.
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: Mehmed Ibn-a Lahad - 30 Temmuz 2012, 18:46:18
RP Ad-Soyadı: Mehmed Ibn-a Lahad

Karakterin Dış Görünüşü: Dalgalı ve kahverengi bir saça sahiptir. 1.70 boyundadır ve yüzünün ortasında kocaman bir çizik vardır.

Karakterin Ruh Hali: Kolay heyecanlanmaz, ayrıca adaletli ve sevgi dolu biridir.

Karakterin Geçmişi: Babası onun doğumundan 3 ay, annesi ise onu doğururken ölmüştür. Yakın bir akrabası, onun bir Suikastçi olmasını çok    istediğinden onu eğitmiştir ve Mehmed bir suikastçi olmuştur. Elma'nın İstanbul'a getirilmesinde arkadaşı Mikail ile büyük bir rol oynamış, İstanbul'da birkaç sene yaşadıktan sonra sivil halka katıldı ve bir gemide güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başladı.
   
Kısa Hikaye: Denizin sesi, Mehmed'e huzur veriyordu. Mehmed, nedenini bilmediği bir huzursuzluk içindeydi ve tetikte bekliyordu. Yavaşça onu kiralayan tüccarın gemisine doğru yürümeye başladı, tam o sıradan yan mahalleden bir çığlık duydu. Sesin geldiği yere doğru koşmaya başladı ve bir kadının birkaç adam tarafından dayak yediğini gördü. Avucunu sıktı ve sessizce bir adamı bayıltacak şekilde nefessiz bıraktı ve adamın cebindeki çakıyı yanındaki baltalı adama fırlattı. Mehmed, yere düşen adamın baltasını alıp üstüne koşan adama doğru savurdu. Adam koşarak oradan uzaklaştı. Kadın, korkudan bir kutunun arkasına saklanmış, gözleri faltaşı gibi açılmış şekilde olanları seyrediyordu.


Taaa forum ilk açıldığında hikaye yazardım, hatırlayan hatırlar  ::)
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: EFFE - 15 Nisan 2016, 00:54:17
Çok pis duygulandım 4 yıl oluyor burası ve üyeliğim hayla duruyormuş Q-Q.
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: rahman17 - 15 Nisan 2016, 22:17:41
Çok pis duygulandım 4 yıl oluyor burası ve üyeliğim hayla duruyormuş Q-Q.
:)
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: tsunamiakina - 15 Ekim 2017, 20:06:47
RP Ad-Soyadı: Isabel Magnolia
   Karakterin Dış Görünüşü: Kızıl saçlı ve yeşil gözlü, 167 boyunda, biraz fazla zayıfça, yüzüne baktığında zayıf ve hastalıklı bir genç kız görünüyor ancak her hangi bir sağlık problemi yok.
   Karakterin Ruh Hali: Fazlasıyla saf bir kişiliğe sahip bu yüzden kolayca kandırılabiliyor. Bazen sert görünmek istese de yapamıyor. Sevimli, sevecen ve arkadaş canlısı, hayvansever.
   Karakterin Geçmişi: Yurt dışında okuyan abisini, babasıyla birlikte küçük bir kasabada beklemektedir. On üç yaşında babasının tecavüzüne uğrar. Abisinin gelmesine bir hafta kala intihar girişiminde bulunur. Abisi bunu niçin yaptığını sorduğunda onu çok özlediğini ve annesinin ölümünü hala kabul edemediğini söyler. Abisi daha fazla yanında olmaya çalıştığı günlerde babasının kız kardeşine yaptıklarına şahit olur ve babasını öldürür. Abisinin hapse girmesini istemeyen Isabel, abisiyle birlikte kaçarak yaşamaya başlar. Babalarının öz babaları olmadıklarını öğrenirler. O sıralarda savaş çıkar. Abisi savaşa katılır ve Isabel hergün askerlere yiyecek, su götürmektedir. Birgün yiyecek hiçbir şey kalmaz ve kıtlık olur. İki kardeş hayata tutunmaya çalışırlar.
 Kısa Hikaye:
 Elindeki son yiyeceği savaş meydanına taşıyordu. Hayli yorgundu ve açtı. Cepheye geldi, gölgeleri bile eriten güneşte getir götür yapmak hayli zordu. Abisini gördü uzaktan. Hareket etmeden yerde yatıyordu. Elindekileri bıraktı.
-Ağabey!
Bağırarak koşmaya başladı. Tam iki kulaç kalmıştı abisine ulaşmasına abisi doğruldu. Sevinçten ne yapacağını bilemedi. O sırada vuruldu. Abisinin kucağına düşerken mırıldandı.
-Abi ben ölmek istemiyorum...
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: couteaulumiere - 16 Ekim 2017, 20:47:16
Adı: S. Couteau de la Lumiere
Dış görünüş: Kısa boylu, ince, zayıf ancak çevik bir vücut yapısına sahip, toz pembe saç buklelerini kalın beresi ve suikastçı kapüşonları ile gizler, turkuaz-su yeşili karışımı bir göz rengine ve soluk beyaz bir ten rengine sahip.
Ruh hali: Hırslı ve azimli, acımasız, son derece soğukkanlı, inatçı, çabuk sinirlenen, pervasız, hazırcevap, ukala, rekabetçi ve kurnaz,
Geçmişi: Asil bir Vikont ailesinde, oldukça iyi şartlarda dünyaya gelen Couteau, doğduğu andan itibaren sanat, edebiyat, müzik gibi konularda eğitim görmüştür.
Ancak Couteau on iki yaşında iken, kan donduran bir şubat akşamı ailesi ile birlikte yaşadığı malikane bir grup Tapınakçı tarafından basılmış ve Cou anne ve babasından ayrı düşerek kaçmak mecburiyetinde kalmıştır.
Olaydan beş yıl sonra Couteau Suikastçılara katılmıştır, ancak Suikastçıların inanç ya da ideallerini paylaştığı için değil, ailesinin akıbetini öğrenip onlara bunu yapanlara bedelini ödetmek için.
Kısa Hikaye:
Genç kız, bej renkli elbisesinin eteklerini tutarak olabildiğince sessiz bir şekilde merdivenlerden çıkmaya başladı.
Taş basamakların üzerine serilmiş parlak kırmızı renkli halılar adımlarını daha sessiz kılsa da Cou, son derece ihtiyatlı davranarak, duyduğu her tıkırtıda en yakın duvarın arkasına siper alıyordu.
Bunu günlerdir planlıyordu, yapının kuzey kısmındaki tüm Tapınakçı Muhafızların çizelgelerini çıkarmış, mola ve nöbet değişimlerini işaretlemişti.
Şimdi ise eyleme geçirme vaktiydi. Onu tanıyan muhafızlar hisardaki her yere girme izni olduğunu biliyor ve muhtemelen onu, şuan ulaşmaya çalıştığı odadan alıkoyacak değillerdi. Ancak genç kızın biraz aksiyon ve heyecana ihtiyacı vardı.
Dolayısıyla Cou, Suikastçı Kampındayken yaptıkları suikast planlarından tasarlamıştı.
Ve tüm plan aklındaydı.
Babasının odasına girdiğinde, o daha küçükken birlikte geçirdikleri yılları anımsatan şeylerle karşılaşmayı umuyordu.
Cou'nun küçüklüğüne dair komik anılar, annesinin bir portresi gibi.
Bunları düşününce genç kızın yüzüne bir gülümseme yayıldı.
***
Kıkırdamamak için kendimi zor tutarak koridor boyunca ilerledim.
Babamın odasında ailemize ilişkin ne tür anılar vardı kim bilir? Hepsini görmek için sabırsızlanıyordum!
Babam kalan pek bir şey olmadığını söylemişti ancak içimden bir his bir şeyler sakladığını söylüyordu.
Belki de sekiz yaşındayken babacığımın kendi elleriyle benim için oyduğu o küçük tahta tavşan? Ah, o tavşanı alıp başucuma koymak istiyordum! Heyecan ve coşkuyla adımlarımı hızlandırdım.
Sonunda babamın odasına ulaştığımda kusursuzca yapılmış saç topuzuma sıkıştırdığım küçük maymuncuğu çıkardım.
Dizlerimin üzerine çökerek maymuncuğu kilide soktum.
"Hadi... Birazcık sağa... Hayır. Sola..."
Gözlerimi kısarak odaklandım. Kamptan ayrıldığımdan beri kapı açma becerilerim körleşmişti.
Kilidi imal eden ustaya sövmemek için kendimi zor tutarken ensemde hissettiğim sıcak esinti ile hızla arkamı döndüm.

Biraz fazla detaylı oldu sanırım  :-X, Burada yeniyim dolayısıyla hatalarım için affınıza sığınıyorum, hadi bakalım  :D
Başlık: Ynt: Artiz Kahvesi(RP Yazacak Arkadaşlar! Önce Buraya!)
Gönderen: kaskal - 17 Ekim 2017, 20:50:02
Arkadaşlar aramıza hoş geldiniz. İkinizin de RP hikayesini okudum. Ben de izin verirseniz devam ettirmek istiyorum. Belki bu şekilde kolektif bir oyun başlatabiliriz.

Adı: Bernard Fludd, İngiliz ve bundan dolayı Amerika'lı suikastçılarla pek iyi geçinemiyor. Atası 1. Elizabeth'in simyacısı Robert Fludd'a ve çağlar boyunca bütün ailesine atılan iftiraları temize çıkarmak için savaşıyor. Ekip içinde ona Lekelenmiş Suikastçı diyorlar.
Dış görünüş: Zayıf, yapılı ve dayanıklı. Kumral saçlara ve kızıl sakallara sahip. Atalarının ruhunu yaşatmak için Anthony van Dyck'ın yarattığı sakal modasını kullanıyor. Sakin ve sağduyulu biri ancak ataları ve ailesi konusunda çok hassas. Tapınakçılar arasında şeytanın ta kendisi olarak bilinir ve çoğu tapınakçı ajanının kökünü kazımıştır.
Geçmişi: Bernard, İngiltere'nin kuzeyinde Warwickshire'da doğmuştur. Küçük burjuva bir ailenin tek erkek çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Annesi Janet bir hippiydi ve Bernard'ı babası ile baş başa bırakıp Amerika'ya gitti; 1967'de Detroit'te çıkan ayaklanmalar sırasında siyahi arkadaşlarını korurken öldürüldüğü biliniyor. Bernard sekiz yaşlarındayken tutucu ve düşünce yapısı olarak tapınakçılara yakın; Güneş'in Çocukları adı ile anılan bir assassin topluluğu, babasını suikastçıların arasından ayrılmakla tehdit etmiştir ancak babası Edmund, Bernard'ı da alıp Stratford'a kaçmıştır. Güneş'in Çocukları Edmund'ı bulup öldürmek için çok fazla sayıda adam göndermiştir. Bernard babası tarafından yıllar boyunca eğitilmiştir ama suikastçıların arasında hiçbir zaman bulunmamıştır. Ailesine yapılanlardan sonra insanlara olan güvenini yitirmiştir. Ve insan ırkının aç gözlü olduğuna kanaat getirmiştir. 1988 yılına gelindiğinde Bernard artık yetişkin biridir. Güneş'in Çocukları artık ikisinin de peşlerindedir ancak babasını öldürmek için gönderilen hiçbir tarikat üyesinden haber alamamışlardır.

Hikaye: Sabah saatleri.. Rutubetli pis bir deponun bodrum katı. Edmund sağ tarafta çekyatta uzanmaktadır. Elinde parmakları açık eldivenleri ile titremektedir.
Bernard: Baba?
Edmund: Sorun yok her zamanki kanama etkilerinden biri sadece.
Bernard: Baba neredeyse yirmi senedir hiç kimseyi öldürmedin. Bunlardan uzaklaştığını sanıyordum.
Edmund: Eskiden baş belası bir adamdım. Girmediğim delik yaptırmadığım angarya yoktu.
Bernard: Ben beş altı yaşlarındayken annem hep birlikte verdiğiniz mücadeleyi anlatırdı.
Edmund: Evet sonra gitti Kara Panter Partisi'nin bir hayranı oldu ve kendini öldürttü..
Bernard: Özür dilerim bu konunun seni ne kadar etkilediğini biliyordum. Ama bak işe yaradı. Şuan kanama etkisi yaşamıyorsun.
Edmund: Haklısın... şey... teşekkür ederim Bernard.
Bernard: İhtiyar unuttun mu bana burada Bernie diyecektin.
Edmund: Yaşlılıktaaaan.. (Gülüşürler Bernard birden babasının başının ağrıdığını fark eder.)
Bernard: Ben çıkıp sana ilaç bulacağım. Tek kelime etme.
Edmund: ...

Öğle 12:46

Çok şiddetli bir rüzgar esmektedir. Bernard kapüşonunu sımsıkı tutarak karşıdan karşıya geçer ve eczanenin camına bakar. Bu sırada arkasındaki virajdan bir araba ona doğru yaklaşmaktadır. Aniden rüzgar kapüşonunun açılmasına neden olur ve arabadakiler onu tanır. Artık deşifre olmuştur ve kimliği açığa çıkmıştır. Arabadaki uzun paltolu biri arabadan iner ve onunla konuşur.

Baron Vincenzo: Hey evlat bir saniye bakar mısın?
Bernard: Siz kimsiniz?
Baron Vincenzo: Sana bir iş teklifim var. Paraya ihtiyacın olduğunu biliyorum. O camı kırmamak için kendini paralayışını seyrettim. Neden?
Bernard: İlaca ihtiyacım var.
Baron Vincenzo: Bağımlı mısın?
Bernard: Hayır. Bir iyilik yapmak istiyorum da.
Baron Vincenzo: Nedenini sormadım. Yani neden buna muhtaç kalasın? Sana vereceğim işle kolaylıkla para kazanabilirsin.
Bernard: Ne yapmamı istiyorsunuz?
Baron Vincenzo: Birini öldürmeni.
Bernard: Benim birini öldürebileceğimi nereden çıkardınız?
Baron Vincenzo: Yapma Bernie. O kadar uzun süredir Bronx'ta yaşıyorsun ki artık seni tanımayan kalmadı.
Bernard: Demek beni Bernie olarak tanıyorsunuz? (Rahatlamıştır.)
Baron Vincenzo: Ve öldürdüğün kişileri de tanıyorum. Uzun Parmak Jimmy, Sessiz Louie, Lekeli Toni.
Bernard: Lekeli mi?
Baron Vincenzo: Kayın biraderinin kız kardeşinin düğününde üzerine kaynar su dökülmüş. Biz İtalyanların arasında bu tarz şeyler olur; büyütmemek lazım.
Bernard: Bakın, bunu son kez yapacağım. Ve lütfen arkadaşlarınıza da söyleyin bir daha beni rahatsız etmesinler.
Baron Vincenzo: Sakin ol evlat senin karşında Lucky Luciano ya da Vito Genovese yok.
Bernard: Onlar da kim?
Baron Vincenzo: Mafyalığa heves etmiş bir iki küçük çocuk..
Bernard: Neyse. Hedefim kim?
Baron Vincenzo: Yusef isimli bir zenci. Onu öyle bir öldür ki Brooklyn yakınlarında bir daha hiçbir zenci dolaşamasın.
Bernard: Anladım, tamam.
Baron Vincenzo: Tekrar görüşeceğiz. (Bir paket verir ve arabasına binip oradan uzaklaşır.)
Bernard: Umarım görüşmeyiz. (Paketi açar ve içinden çıkan paralarla gidip babasına ilaç alır.)

16:03

Aynı Deponun bodrum katı.

Bernard: Heey ihtiyar! Neredesin? (Etrafta olmamasına çok şaşırır. Babası seneler sonra ilk kez ayağa kalkmıştır. Yan odaya yürüdüğünde babasını buzdolabının önünde yerde yatarken bulur.)
Bernard: Baba iyi misin?! İhtiyar ayağa kalk!! Baba?!
Edmund öksürerek
Edmund: Başım döndü damarlarımdan birinin patladığını hissettim sanki.
Bernard: Hiç cama çıktın mı? Zehirli bir ok mu yedin? Yoksa konservene bir şey mi karıştırdılar?
Edmund: Hayır sadece sen gittikten sonra etki yeniden başladı. Tuhaf sanki bu kez biri beni yanına çağırıyor gibiydi. Büyük babam Winston Fludd bir siyahiydi ve Albay Nelson Miles'ın cephane odasından sorumluydu. Onun yanındaydım. En yakın arkadaşı Custer suikasta uğradığında ona yardım edemediği için kendini vurmaya kalktı. Büyük babam elinden silahı almaya çalışırken büyük babam vuruldu. Albay onu kurtarabilirdi ama bunun yerine süvarileri ile birlikte onu Kara Tepeler'de bir yere gömdü. Gömdüğü yeri tam olarak göremedim.
Bernard: İlginç. Öğrettiklerini doğru hatırlıyorsam ki hatırlıyorum; kanama etkisi sadece senin atanın yaşadığı süre boyunca kendini canlı kılar.
Edmund: Ben de öyle sanıyordum.
Bernard: Neyse geçtiğine sevindim. Daha iyi olacaksın sana ilaç getirdim.
Edmund: Teşekkür ederim Bernie... İnsanın öz oğluna kendi adıyla hitap edememesi ne acı..
Bernard: Kimseye güvenmiyorum ihtiyar. Her şeye hazırlıklı olmalıyız. Sana bir çorba yapayım iyi gelir.
Edmund: Ben gitmek zorundayım.
Bernard: Bundan korkuyordum... Baba çıldırdın mı?! Neredeyse yirmi yıldır hareket etmedin tek başına bir yere gidemezsin. Üstelik Kara Tepeler(Black Hills)'den söz ediyoruz. Bu halinle bir dağa tırmanamazsın. Seninle gelebilirdim ne yazık ki bu gece Brooklyn'de olmak zorundayım.
Edmund: Söz vermiştin. Bir daha İtalyan mahallesinden kimseyle görüşmeyecek, angaryalarını üstlenmeyecektin.
Bernard: Bunu yapmak zorundayım.
Edmund: Sana son bir ders vermem lazım Bernard..
Bernard: İhtiyar..
Edmund: Burada ikimizden başkası yok.. "Kendini iyi tanı. Hedefini de iyi tanı ki kendi kendinin hedefi olma."
Bernard: Sanırım Goethe'nin ya da Machiavelli'nin bir sözü, değil mi? Merak ettim kime ait bu?
Edmund: Annene. Bana hep böyle derdi.
Bernard: Tanıyabildin mi bari?
Edmund: Zevzekliği bırak. İşini hallet yoksa sensiz giderim.

23:45

Bernard siyahi gençlerin takıldığı bir pub'ın girişinde arabaya yaklaşmış bir şekilde beklemektedir. Aslında kendine bırakılmış olsaydı işi çok basitti. İçerden çıktıkları an Yusef'in kürek kemiğine hidden blade'ini saplar ve her şey biterdi. Ancak Baron Vincenzo ondan bir vahşet bekliyordu.
Bernard temkinliydi. Yanında iki molotof, bir thompson ve bir altı patlar vardı. Babasının dediklerini düşünüyordu. Hedefini iyi tanı. Bu ne anlama gelebilirdi?
Saniyeler içinde Pub yanmaya başladı ve siyahi Yusef arkadaşları ile birlikte koşarak kapıdan çıktılar. Bernard hedefinin 15 16 yaşlarında bir çocuk olduğunu gördü ve bunu yapmaktan vazgeçti. Ama Vincenzo'nun adamları onu izlemekteydi.

24:00

Aynı Depo

Bernard babasına bir iki kez seslendi ancak Edmund odada değildi. Yan odaya buzdolabının önüne baktı ve babasını bulamadı. İşi yapmadığı için Baron Vincenzo'nun adamları onu kaçırmış olabilirdi ya da Bernard'ı beklemeden tek başına yola çıkmış olabilirdi. Ama en kötü ihtimal Bernard evde yokken Güneş'in Çocuklarının depoya girip onu öldürmüş olmalarıydı..

Bernard deponun üst katına çıktı yerde kan izleri buldu. izler çatıya doğru gitmekteydi. Onları takip etti ve çatıya ulaştığında aşağıdaki mahalle dedikodularına kulak misafiri oldu. İki kişi Yusef Hawkins'in beyaz bir mafya tarafından öldürüldüğünü konuşuyorlardı. Bernard anlamıştı. Baron Vincenzo gerçekten de durumu öğrenmiş ve çocuğu öldürme işini başka bir katile vermişti. Bernard artık daha da fazla şüpheleniyordu ve Bronx'a gidip Baron ile adamlarına bir sürpriz yapmak niyetindeydi.

Son..
(Hikayede geçen isimlerin %90'ı gerçek olaylardan ve tarihi karakterlerden alınmıştır. Küçük bir öneri isterseniz hikayelerimizi birleştirebilir ve bunu yapmaktan daha da zevk alabiliriz.)